startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Plánujeme svadobnú cestu

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Všetci máme vlastnú predstavu o tom, čo je to pekná svadobná cesta po dokonalej svadbe. Pre niekoho to znamená túru s ruksakom na chrbte, iný dá prednosť známemu letovisku alebo spoločnému výletu v kúpeľoch. V zisťovaní aký druh svadobnej cesty Vám ako dvojici najlepšie vyhovuje môžete využiť aj nasledujúce otázky.
Svadobna cesta_02Chcete aby sa vaša svadba aj svadobná cesta odohrávali na rovnakom mieste?

Tomuto druhu "medových týždňov" sa hovorí exotická svadba. Ak ste pôvodne uvažovali o väčšej svadbe, budete asi musieť z pôvodných plánov upustiť, ale na druhú stranu v tomto prípade si určite radšej vyberiete ľudí, ktorí sú vám naozaj blízky. Pre starších ľudí je exotická svadba bez veľkého množstva ľudí ideálnou možnosťou ako sa venovať jeden druhému.

Ako ďaleko ste ochotní kvôli "medovým týždňom" cestovať?

Odpoveď na túto otázku je hlavne o finančných možnostiach a osobných predpokladoch. Svadobná cesta nie je ani tak o cestovaní ako o trávení času vo dvojici. Keď ste vo svojom živote nikdy neboli ďalej ako v okresnom meste, asi ani kvôli svadobnej ceste veľké výnimky robiť nebudete a aj v širšom okolí si pre seba nájdete vhodné miesto.

Treba kvôli svadobnej ceste brať pôžičku?

To už sa musíte rozhodnúť sami. Začínať spoločný život s pôžičkou nie je najlepšia voľba (obzvlášť po nákladnej svadbe). Na druhú stranu väčšina zažije svadobnú cestu len raz a keď máte možnosť vybrať si to lepšie, urobte to.

Slnenie na pláži, alebo vodný rafting?

So snúbencom ste rozdielne povahy. On má rád celodennú divokú jazdu po trojmetrových vlnách, ona by radšej ležala na pláži s uhorkami na očiach a maximálne masážou ako spestrením dňa. To ešte nemusí znamenať nezmieriteľné rozpory. Jednou z predností manželstva je aj to, že si môžete vyskúšať niečo z obľúbených činností toho druhého. Nájdite si také letovisko, ktoré vyhovuje obidvom.

Par v lodkeA čo takto naučiť sa spolu niečo nové?

S podobnými nápadmi treba koketovať len veľmi opatrne. Vaša prvá lekcia môže byť to, že si vyberiete niečo, čo sa ani jednému z vás nebude páčiť. Netvrdíme, že akurát vám to nevyjde ale na dlhodobé výlety, akými medové týždne rozhodne sú, netreba zbytočne riskovať. Tiež nie je dobré plánovať si dopredu každú minútu.

Čo robiť v prípade, ako on chce ísť na okružnú plavbu a ja neznášam vodu?

Tak to môžete skombinovať. Vyberte si trojdňovú plavbu s konečnou zastávkou v nejakom peknom letovisku. Prečo vám prekáža voda? Ak máte panický strach z vody, váš snúbenec by o tom mal vedieť. Ak je to len obyčajný odpor a nezvyk, skúste sa premôcť. Možno je to len predchádzajúca zlá skúsenosť ale to neznamená, že aj tento výlet musí takto zle dopadnúť.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 06.06.2006: admin, Diskusia k článku "Plánujeme svadobnú cestu "rightend