startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Plánovanie exotickej svadby - 2. časť

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Svadba v exotickej destinácii zanechá nielen na mladomanželoch ale aj na svadobčanoch nezabudnuteľný dojem. Ďalšia nemenej zaujímavá skutočnosť o exotických svadbách je spravidla tá, že bývajú aj finančne menej náročné.

exoticka svadba_03Výber miesta pre svadobný obrad

Ako hovorí príslovie: „Kto hľadá, nájde“. Najjednoduchšie sa hľadá na internete, ale aj v cestovných kanceláriách, či v príručkách pre turistov.

Zaujímajte sa o balíky svadobných služieb. Tie často obsahujú služby oddávajúceho, kvetinovú výzdobu, tortu, svadobnú licenciu, jedlo a obsluhu na svadobnej hostinu. Keď balíky svadobných služieb nenájdete, vypíšte si ceny pre jednotlivé položky a skúste z nich vybrať to, čo vám najviac vyhovuje.

Nezabudnite sa opýtať na výšku zálohy, ktorú je potrebné zložiť ešte pred rezervovaním vybraného dátumu svadby. Bude sa v rovnaký deň na vašom mieste konať aj ďalší svadobný obrad? Nebude vám to prekážať?

Ďalšie dôležité otázky

  • Ako úzko s vami bude svadobný koordinátor spolupracovať? Je dostupný prostredníctvom telefónu, alebo elektronickej pošty?
  • Kto bude zodpovedný za vybavovanie potrebných dokumentov
  • Má vami vybrané miesto skúsenosti s riadením svadby podľa vašich predstáv, sú ochotní poskytnúť fotografie z minulých akcií, ktoré zabezpečovali.

Pozvánka pre hostí

  • Zostavte si predbežný zoznam hostí, ktorých chcete pozvať.
  • Chcete niektorému z potencionálnych hostí zaplatiť letenku na miesto svadby? V prípade, že nie, skúste aspoň pozháňať lacnejšie letenky, niektoré letecké spoločnosti ponúkajú zľavy pre väčší počet ľudí.
  • exoticke svadby_04Pripravte sa na možnosť, že niektorí z oslovených, možno, že aj z rodiny, alebo blízkych priateľov pozvanie odmietnu, určite sa však nájdu aj takí, ktorí podobne lákavej ponuke nedokážu odolať.

Komunikácia s hosťami.

Nezabudnite hosťom svoj zámer oznámiť aspoň šesť mesiacov vopred, aby si stihli zorganizovať cestovné plány.

Porozmýšľajte nad vytvorením webovej stránky, alebo inej formy pravidelnej komunikácie, pomocou ktorej budete všetkých, čo pozvanie prijali informovať o cenách ubytovania a iných potrebných podrobnostiach.

Skôr než sa rozhodnete pre exotickú svadbu, je dobré porozmýšľať nad všetkými  otázkami, vziať do úvahy všetky osobné okolnosti a možnosti pozvaných hostí, ktoré budú mať vplyv na svadobný rozpočet.

Dôkladné zhodnotenie každej položky vám pomôže vytvoriť si realistický obraz o tom, ako čo najefektívnejším spôsobom naplniť svoje sny o exotickej oslave začiatku spoločnej životnej cesty.

autor: M. P.

Plánovanie exotickej svadby - 1. časťline
line

Diskusia


forum 18.04.2006: admin, Diskusia k článku "Plánovanie exotickej svadby - 2. časť"rightend