startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Otázky, ktoré si kladie každá snúbenica

line

zásnuby
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Konečne sa Váš partner odhodlal k tomu, aby Vás požiadal o ruku. Po chvíľi prekvapenia a šťastia Vás možno napadnú také otázky, ktoré ste si predtým nikdy nepoložili: čo teraz, komu to povedať ako prvému. Po zásnubách nasleduje svadba, kedy začať s jej prípravou? Odpovede na niektoré otázky Vám prinášame v nasledujúcom článku.
Prsten v krabicke1. Včera ma požiadal o ruku. Som tá našťastnejšia žena pod slnkom ale viem, že musím začať s prípravami hneď ak chcem, aby moja svadba bola čo najvydarenejšia. Kde začať?

Tak si ten pocit nadšenia a blaženosti užite. Buďte trochu sebecká a nechajte si toto malé tajomstvo chvíľu len pre seba. Síce sa to nedá utajovať dlho, ale ten pocit stojí za to.

Výjdite si na prechádzku po obchodoch a trochu snívajte, predstavujte si v akých šatách by ste pred oltárom najlepšie vyzerali, aká čelenka do vlasov a doplnky by sa vám naviac páčili.

2. Kedy sa mám o túto novinu podeliť s ostatnými, stačí len ukázať zásnubný prsteň?

Ako prvý by sa o zásnubách mali dozvedieť rodičia. Ak ste emocionálny typ, môžete to každému z nich povedať samostatne. Nekedy vám v tom môže prekážať vzdialenosť, možno aj finančné možnosti. V každom prípade je dobré, ak im túto novinu oznámite osobne. Môže vám s tým pomôcť aj vaša budúca polovička. Rozhodne by sa podobné novinky nemali oznamovať e-mailom.

Po oboznámení rodiny možete usporiadať malé posedenie pre priateľov a známych a pri tej príležitosti sa možete "blysnúť" aj svojím snubným prsteňom.

3. Pre akú svadbu sa mám rozhodnúť?

Každá žena má svoju svadobnú predstavu vysnívanú už od malička. Koniec koncov, svadba je jediná životná udalosť, kedy sa z obyčajnej ženy môže na chvíľu stať ozajstná princezná.

Nie je potrebné, aby ste sa hneď zkraja zaťažovali finančnými nárokmi. Ako podľa vás vyzerá ideálna svadba? Túžite po svadobnom obrade v katedrále, alebo vám postačí kostol v mieste bydliska? Alebo dáte prednosť svadbe na pláži, či v teplovzdušnom balóne?

Prsten v ruziPo type svadobného obradu je čas rozhodnúť sa pre množstvo svadobných hostí. Chcete veľkú tradičnú svadbu, alebo len malú pre rodičov a niekoľkých známych? Má byť svadobná hostina formálna, alebo neformálna? Má byť svadobný obrad náboženský, alebo občiansky? Čaká vás svadobný obrad pre dve rôzne vierovyznania? Ak je nejaká otázka, ktorá vás trápi, odpovedzte si na ňu čo najskôr.

4. Dobre, chcem mať svadbu pre celú rodinu a osemdesiat priateľov na luxusnej hostine. Ako to zaplatím?

Nanešťaste existujú otázky, ktoré narazia na tvrdé dno reality a toto je jedna z nich. Pokiaľ nie ste rozprávkovo bohatí, pravdepodobne sa vám podobnú svadbu zorganizovať nepodarí. To ale neznamená, že je všetko stratené. Skúste si zostaviť predbežný rozpočet. Pomôže vám to určiť si priority. Naozaj chcete honosný svadobný obrad, ale už vám nezáleží na tom, aby na ňom bola aj vzdialená sesternica? Nikde nie je napísané, že všetci cezpoľní svadobní hostia musia byť ubytovaní v hoteli.

Rozhodne by ste sa mali vyhnúť zbytočnému zadĺžovaniu sa. Drobná pôžička sa dá zvládnuť ale rozhodne nie je dobré zadĺžovať novú domácnosť dlhodobým splácaním.

5. Kedy mám začať so svadobnými prípravami?

Keď už máte stanovený dátum a miesto svadby, začnite s hľadaním miesta pre svadobnú hostinu a vybavovaním cirkevných záležitostí, ak si prajete náboženský obrad. Ostatné veci až tak nesúria. Prípravy veľkej svadby vám zaberú obyčajne celý rok, menšia svadba šesť mesiacov.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 08.06.2006: admin, Diskusia k článku "Otázky, ktoré si kladie každá snúbenica"rightend