startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Osvedčené svadobné triky

line

svadobné šaty
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Raz za čas sa naskytne príležitosť kedy sa bývalé nevesty a profesionálni svadobní asistenti podelia o svoje skúsenosti so svadobnými prípravami. Aj nasledujúci článok je práve z tejto kategórie.

Svadobne topankySvadobné topánky

Topánky k svadobným šatám si kúpte ešte skôr, ako si svadobné šaty necháte upraviť. Budete ich musieť mať obuté pri vymeriavaní správnej dĺžky lemu svadobných šiat.
Topánky je najlepšie nakupovať poobede, vtedy ešte nemáte opuchnuté a unavené nohy.

Topánky k svadobným šatám by ste mali rozchodiť aspoň 2 týždne pred svadbou, aby Vás na ceste k oltáru, či na radnicu netlačili.

Veľa neviest si na svadobný deň chystá dva páry topánok. Jeden na svadobný obrad a ďalší na hostinu po ňom. Obľúbeným typom obuvi na svadobnú hostinu sú baletné mokasíny, ktoré sú pohodlné.

Svadobná bielizeň

Skôr ako sa rozhodnete investovať do nákladných doplnkov k svadobným šatám (podprsenka, podväzkový pás, korzet), zistite si obchodné podmienky za akých platí záruka vrátenia peňazí. Veľa druhov spodnej bielizne, obzvlášť tej s vystužením vie nepríjemne presvitať cez rôzne druhy svadobných šiat.

KorzetPri nákupe spodnej bielizne je dobré sa v nej trochu “ponaťahovať”, skôr ako sa definitívne rozhodnete pre jej kúpu. Niektoré kúsky totiž v krátkom čase začnú naberať a zarezávať na tých nesprávnych miestach.

Neviete nájsť podprsenku, ktorá viac zakrýva ako ukazuje? Skúste si do nej vsunúť kosíčky. Táto úprava býva často lacnejšia ako hotová podprsenka.

Potrebujete k dlhej svadobnej sukni spodničku? Skôr ako sa rozhodnete jednu si kúpiť, skúste si nejakú požičať u krajčíra či v svadobnom salóne. Rozdiel si nikto nevšimne a ušetrené peniaze môžete investovať hoci do svadobnej cesty.

Po svadobnom obrade už je viac menej zbytočné rozčuľovať sa nad zašpinenými šatami. Nech budete robiť čokoľvek, nejaká tá škvrna na nich vždy zostane. Netrápte sa kvôli tomu, veď profesionálne čistiarne dokážu zázraky.

Už na začiatku príprav si stanovte ich koniec, približne dva týždne pred skutočným dátumom svadby. Vytvoríte si tak dostatočnú časovú rezervu.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 13.11.2006: admin, Diskusia k článku "Osvedčené svadobné triky"rightend