startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Odstraňovanie chĺpkov

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Depilácia voskom slúži na dočasné odstránenie chĺpkov aj s korienkom. Na takto ošetrenom mieste chĺpky neporastú 3 - 8 týždňov. Voskom možno depilovať takmer ľubovoľnú časť tela vrátanie obočia, tváre, intímnych partií, nôh, paží a brucha. Existuje viacero spôsobov ako sa zbaviť nechcených chĺpkov.
depilacia voskomDepilácia voskom sa vykonáva nanesením vrstvy voskovej zmesi na kožu a priložením papierového prúžku na takto upravenú oblasť tela. Prúžok sa po chvíli odtrhne v protismere rastu chĺpkov.

Ďalšou možnosťou ako sa s použitím vosku zbaviť nepotrebných chĺpkov je voskovanie za studena. Pri ňom vrstvu vosku necháte uschnúť priamo na tele a po úplnom vychladnutí ju kozmetička odstráni bez použitia textilného prúžku. Tento druhý spôsob je šetrnejší najmä pre ľudí s citlivou pokožkou.

Nové chĺpky na depilovanej pokožke sú tenké a jemné na rozdiel od tých, ktoré dorastajú po holení. Po opakovanej depilácii voskom býva dorastanie chĺpkov zriedkavejšie a v niektorých prípadoch sa môže celkom zastaviť.

Medzi najbežnejšie typy odstraňovania chĺpkov patrí:
  • depilácia obočia,
  • depilácia intímnych miest,
  • depilácia nôh,
  • depilácia ramien a podpazušia,
  • depilácia chrbta,
  • depilácia chodidiel,
  • depilácia hrude,
  • depilácia celého tela.
Väčina miest na tele môže byť bez problémov depilovaná, odstraňovanie chĺpkov by však nikdy nemalo byť aplikované na vnútorné časti nosa, uší a mihalníc. Obzvlášť opatrne by sa malo postupovať pri depilácii intímných miest a bradaviek.

Depilácia by nemala byť vykonávaná na pokožke podráždenej vyrážkami, vredmi, pľuzgiermi alebo úpalom. Niektorí lekári nedoporučujú depiláciu voskom pacientom s cukrovkou a krčovými žilami alebo problémami s krvným obehom.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 22.08.2007: admin, Diskusia k článku "Odstraňovanie chĺpkov"rightend