startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Odporúčania pre nevesty na druhýkrát

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak ste sa rozhodli, že poviete svoje “áno” ešte raz a úspešne sa prenesiete cez rozpačité reakcie okolia a príbuzných, je čas na svadobné prípravy, veď nikde nie je napísané, že na radosť zo vzťahu majú právo len tí, ktorým to vyšlo na prvýkrát s láskou zo strednej školy.
Manzelsky bozk_02Pracujte na vedomej zmene svojho postoja. Nahlas si opakujte vetu: „som zasnúbená a mám právo byť šťastná“ a rozhodne zabudnite na „veď je to druhá svadba, tak prečo okolo toho robiť taký rozruch?“ Rozhodnutie pre spoločný život rozhodne stojí za poriadnu oslavu so všetkým, čo k tomu patrí.

Nenechajte sa obmedzovať. Nech hovorí kto chce, čo chce, máte právo na závoj, kyticu aj bielu farbu svadobných šiat, prvý tanec s novým manželom a k obradu Vás pokojne môže sprevádzať Váš otec. Neexistujú žiadne obmedzenia ani v prípade, že sa sama rozhodnete vymeniť svadobné šaty za slušivý svadobný ženský oblek alebo kostým a závoj vynecháte, lebo si to sama budete priať.

Nebráňte sa zmene. Ak si potrpíte na tradície, nikto Vám nemôže zabrániť, aby to aj tentoraz nebolo inak. Ani malá zmena nikdy nezaškodí napríklad v type či mieste svadobného obradu. Ak bola Vaša prvá svadba "na úteku" či len v úzkom kruhu rodičov, je čas trochu to osviežiť.

Nečakajte svadobné dary. Štedrosť všeobecne nepatrí medzi silné ľudské stránky a dvojnásobne to platí pri opakovanej svadbe. To nemusí znamenať, že nedostanete žiadne svadobné dary, ibaže ich pravdepodobne bude menej najmä od hostí, ktorí sa zúčastnili Vašej prvej svadby.

Nezabúdajte na deti. Jednou z najkrajších vecí na novej svadbe sú deti. Ak ste Vy alebo Váš budúci manžel už začali budovať rodinu, mohli by ste sa pokúsiť ich zapojiť do svadobného obradu. Budete koniec koncov jedna rodina a je dobré ak to dáte najavo pred prítomnými svadobnými hosťami.

Osvojte si "selektívnu hluchotu". Veľa starostlivých známych či priateľov Vám zaiste s dobrým úmyslom bude hovoriť, že ste na odhadzovanie kytice príliš stará alebo, že sa nehodí, aby ste si k svadobnému obradu vzali tradičné svadobné šaty. V mnohom budú mať možno pravdu, ale v konečnom dôsledku ste to Vy, kto má pri rozhodovaní o svojom živote posledné slovo.

Zabávajte sa. Veď svadby sú o zábave. Bez ohľadu na poradie a peniaze, keď sa dvaja ľudia rozhodnú žiť pod jednou strechou, je to dôvoď na oslavu. Nech to vidí celý svet, že ste zamilovaná. Veď všetci si zaslúžime byť šťastní.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 08.01.2007: admin, Diskusia k článku "Odporúčania pre nevesty na druhýkrát"rightend