startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Odovzdanie zásnubného prsteňa

line

zásnuby
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pri odovzdávaní zásnubného prsteňa môžete využiť vlastnú predstavivosť a tvorivosť. Aj keď je tvorivosť chvályhodná vec, pri takých príležitostiach, akým je odovzdanie zásnubného prsteňa je dobré dopredu si rozmyslieť všetky možné scenáre.
Prsten v krabickeUž ste počuli o žene, ktorá prehltla svoj snubný prsteň? Jej nastávajúci chcel odovzdať prsteň nezabudnuteľným spôsobom a tak mu napadlo, že ho "uloží" do jej obľúbeného zákusku. Lenže situácia sa trochu skomplikovala po tom, ako zistil, že jeho polovička v ten večer na sladkosti nemala chuť. Mládenec však jednako zákusok objednal a ešte pred tým sa dohodol s čašníkom, aby do zákusku skryl obrúčku. Snúbenica sa nakoniec nechala prehovoriť, no odhrýzla si priveľký kus, a tak snúbencova dvojmesačná výplata skončila inde, než pôvodne chcel.

Aj keď je uvedený príklad pritiahnutý za vlasy, nikdy neviete, čo život prinesie. Preto Vám ponúkame niekoľko osvedčených spôsobov ako zaujímavým a bezpečným spôsobom dať najavo svoje city.

Má Vaša snúbenica niečo rada? Iný príbeh hovorí o istom šéfkuchárovi, ktorého nastávajúca zbožnovala hracie skrinky. Prvú dostala od svojej tety a odvtedy sa jej kolekcia stále rozrastala. Keď sa v istej aukcii objavila jedna naozaj výnimočná, snúbenec ponúkol najviac a skrinku získal. Keď prišla chvíľa odovzdania prsteňa, nemusel ani veľa hovoriť.

Ďalšou možnosťou je zabaliť snubný prsteň do ozdobnej krabičky. Dnes sa dajú kúpiť krabičky rozmanitých tvarov a farieb - od svadobných torty, rosničiek s korunkou (stačí bozk a stojí pred vami prekrásny princ). Takto zabalený prsteň môžete svojej vyvolenej odovzdať napríklad pri romantickej večeri bez rizika, že skončí ako mládenec z prvého príbehu.

Par pri stoleNasledujúci spôsob bude vyžadovať trochu strategického plánovania. Urobte si zoznam miest, ktoré pre Vás majú nejaký význam. Na každej zastávke tejto cesty položte nejakú drobnosť, ktorá naviguje k ďalšej zastávke. Pre každý prípad bude lepšie, keď pri tom hľadaní budete spoločne. Na poslednej zastávke necháte prsteň. Preto je dobré vybrať pre túto poslednú zastávku nejaké bezpečné miesto (napríklad Váš byt).

Kto by nemal rád kvety? Pokiaľ nepoznáte obľubený druh kvetov svojej vyvolenej, je najvyšší čas to napraviť. Zožeňte si peknú kyticu, do ktorej môžete prsteň schovať. Presvedčte sa, že je dopre upevnený, aby nevypadol. Úplne ideálna situácia nastane v prípade, že sa Vašej vyvolenej podarí nájsť darček bez toho, aby ste jej museli pomáhať.

Ak máte "básnické črevo", možete sa pokúsiť ku vzácnemu šperku priložiť aj kus svojho srdca. Hlavným motívom básne môže byť napríklad spomienka na Vaše zoznámenie. Nesmiete hlavne zabudnúť na ozdobný papier pre definitívnu podobu diela.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek spôsob odovzdania zásnubného prsteňa, je dobré si všetko dopredu dôkladne premyslieť. Nakoniec zásnuby sú jedinečnou udalosťou. Ukážte svojej vyvolenej, že viete využiť každú mimoriadnu chvíľu, ktorú život ponúka.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 27.01.2006: admin, Diskusia k článku "Odovzdanie zásnubného prsteňa "rightend