startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Odolný svadobný mejkap - I. časť

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Chvíľa, keď si nasadíte svoj svadobný závoj k svadobnému obradu, prvý manželský bozk a bláznivý tanec po svadbe s bratrancom, ktorý vás vyžmýka tak, že sotva lapáte po dychu. Všetky uvedené udalosti, sú tvrdým testom vášho svadobného mejkapu. V nasledujúcom článku preto nájdete návod, ako zabezpečiť, aby Váš mejkap vydržal všetky nástrahy svadobného dňa.
cistenie pleti_tsp98440380Základom všetkého je zdravá pokožka. My vieme, že sa o svoju tvár viete postarať, pijete dostatok tekutín a vyhýbate sa prudkému slnku. Okrem tohto všetkého, by ste nemali zabudnúť ani na nasledujúce body:
  • začnite používať balzam na pery, rúž na vysušených a popraskaných perách rýchlo bledne,
  • vyhýbajte sa drastickým odmasťovacím procedúram na pleť, zvyčajne majú práve opačný účinok. Namiesto nich pravidelne čistite pleť kozmetickými prípravkami vhodnými pre Váš typ pokožky,
  • mesiac - dva pred svadbou je ten najvhodnejší čas na experimentovanie s mejkapom. Je to dostatočný čas na vychytanie všetkých nedostatkov aj vyrovnanie sa s prípadnou alergickou reakciou na nový produkt,
  • ak chodíte na pravidelné profesionálne čistenie tváre, urobte tak týždeň pred svadobným termínom. Ak to bude Vaša prvá návšteva u profesionálneho dermatológa, urobte si aspoň mesačnú rezervu.

Podkladové líčenie

Poctivo ste si splnili domácu úlohu. Vaša pokožka žiary čistotou a zdravím. Čo urobiť ako prvé? Podkladové líčenie, púder, krycí mejkap. Začnite zvlhčením pokožky aspoň 20 minút pred nanesením prvej vrstvy mejkapu. Tým minimalizujete pravdepodobnosť, že mejkap stečie.

Pod oči použite krycí mejkap. Keď viete, že Vám zvykne od dojatia vypadnúť slzička, použite líčidlo na olejovej báze. Rovnako to platí pre odolné základné líčenie, aj keď to na prvé počutie vyzerá nedôveryhodne. Líčenie tváre zakončite nanesením vrstvy púdru.

Líca

Pre všetky nevesty, ktoré majú rady pekné líčka, tu máme aj niekoľko tipov, ktoré nezradia ani počas tých najnapínavejších chvíľ svadobného obradu:
  • používajte práškový púder, vydrží viac ako krémový,
  • môžete vyskúšať aj kozmetickú farbu na líca, tú musíte nanášať pomerne rýchlo. Keď raz zaschne, už ju nezmeníte.

autor: M. P.

Odolný svadobný mejkap - II. časť


line
line

Diskusia


forum 08.12.2006: admin, Diskusia k článku "Odolný svadobný mejkap - I. časť"rightend