startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Obočie nevesty - obočie modelky

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

V nasledujúcom článku Vám prinášame niekoľko rád od profesionálnej kozmetičky profesionálnych modeliek, ktorá vie z vlastnej skúsenosti, že správne vytvarované obočie môže výrazným spôsobom prispieť k úspechu a to nielen na predvádzacom móle.
Pri líčení a modelovaní obočia sa vo všeobecnosti robia chyby v dvoch veciach. Obočie by nemalo pripomínať rovnú linku a čo do tvaru by malo byť rovnako silné na oboch koncoch.
  1. ObocieKaždá žena vie, kde obočie začína ale len máloktorá ho vie správne zakončiť. Zarovnajte obrysovú ceruzku s koncom nosa smerom k okraju oka. Tam má končiť aj linka obočia a očného tieňa.
  2. Rovnováha obočia je veľmi dôležitá. Od začiatku až dokonca by mala byť linka rovnobežná. Ak je na konci príliš vysoko, zrejme ste si až príliš často vytrhávali obočie.
  3. "Obočie modelky" pristane každej žene. Od začiatku obočia až po klenbu by línia mala byť neprerušovaná, od klenby až po koniec obočia jemne prehnutá.
  4. Vyhnite sa vytvoreniu roviny linky bez úpravy nad obočím. Vytrhaním obočia v tejto oblasti tvar obočia splošťujete a znemožňujete tak vyformovaniu vysokej klenby. Tá sa dá vytvoriť len vytrhaním obočia v spodnej časti, nie v hornej.
  5. Ak je pre vás vytrhávanie obočia nepríjemným zážitkom, skúste to ako profesionáli. Chyťte chĺpok pinzetou pri korienku a ťahajte v smere rastu chĺpkov tak, že sa pri tom dotýkate pokožky. Týmto spôsobom bolesť pri ich vztrhávaní skoro nepocítite. To preto, lebo pri vytrhávaní chĺpkov bolí naťahovaná pokožka, nie vytrhnutie chĺpka ako také.
  6. Ak máte po vytrhávaní obočia podráždenú pokožku, skúste ju upokojiť detským olejčekom, alebo púdrom.
  7. V ideálnom prípade je najlepší tvar obočia ten, ktorý máte prirodzený. Ak je vaše obočie príliš hrubé, nepomôže vám ak z neho urobíte tenké. Ak máte príliš tenké obočie, udržiavať ho hrubšie by bolo veľmi náročné. Pracujte s tým, čo vám príroda nadelila. Mäkké črty tváre sa hodia k tenšiemu, elegantnejšiemu obočiu, rovnako ako hrubšie črty vhodne dopĺňajú silnejšie obočie.
  8. Tajomstvo atraktívneho obočia je nikdy ho celkom nedepilovať. Všetky modelky vedia, že vzhľad obočia je premenlivý a keď ho úplne vytrháte, strácate tým možnosť zmeniť vzhľad obočia, ak by ste neskôr zmenili názor. Najlepším spôsobom ako sa zbaviť prebytočných chĺpkov je vytrhať ich pinzetou a udržiavať tak požadovaný tvar obočia.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 14.06.2006: admin, Diskusia k článku "Obočie nevesty - obočie modelky"rightend