startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Najčastejšie obavy budúcej nevesty

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Zo všetkých životných momentov patrí svadobný deň bez pochyby medzi najvýznamnejšie. Od prvých príprav až k svadobnému obradu, hostine a svadobnej noci. Na tieto chvíle nikdy nezabudnete ako pár a dlho si ich budú pamätať aj vaši najbližší.
Stres_01Keďže je táto udalosť pre každého taká významná, určite ste už rozmýšľali nad tým, čo urobiť aby to nedopadlo ako nevydarená stužková, na ktorej sme všetci pred zrakmi rodičov náhle stratili reč, zabudli čo treba povedať a slabšie povahy sa rovno zosypali. Nie všetci sa rodia s darom reči a dokážu presne vyjadrovať svoje myšlienky.

Žiaden z týchto a jemu podobných strachov však našťastie nie je neprekonateľný. V nasledujúcom článku sa na najbežnejšie obavy budúcej nevesty pozrieme bližšie.

Čo ak sa „zaseknem“?

Najdôležitejšie pri nervozite je naučiť sa správne a pravidelne dýchať. Sú ľudia, ktorých stres dokonca "vyburcuje" k vyšším výkonom. Ak však medzi nich nepatríte, skúste si svoj svadobný sľub či prejav vopred osamote, alebo aj s partnerom nacvičiť.

Čo ak „dostanem okno“?

To je len ďalší z trikov, ktoré "vyvádza" ľudský mozog v napätí. Ak chcete „oknu“ predísť, napíšte si svoj prejav či svadobný sľub na malú kartičku, ktorá sa dá schovať do rukáva, či klopy saka.

Čo ak ma bude niekto naschvál prerušovať?

Táto obava je veľmi častá, ale len zriedkakedy sa naozaj naplní. Nezabúdajte, že vaši svadobní hostia vám do nového života prajú len to najlepšie a sú pri tom často rovnako napätí ako vy.

Svadobne slubyČo ak sa budem červenať, vyschne mi v krku alebo sa roztrasiem?

Všetky uvedené prejavy napätia sú pri vystupovaní na verejnosti bežnou záležitosťou. Je však možné ich prekonať, ak sa dostatočne sústredíte na to, čo máte hovoriť, prípadne na svojho partnera, ktorý vám je v danej chvíli najbližšie. Ak vám zvykne pri verejnom prejave vysychať v krku, pripravte si niekam veľký pohár vody a snažte sa nemyslieť na nepríjemné fyzické prejavy nervozity. Budete prekvapení ako rýchlo sa stratia.

Ako ma bude hodnotiť okolie?

Účastníkmi vašej svadby budú ľudia, ktorých si sami vyberiete. Vyberiete si ich preto lebo ich máte radi. Ak vaše pozvanie príjmu znamená to, že aj im záleží na vás a chcú vás na ceste do novej životnej etapy povzbudiť.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 30.08.2006: admin, Diskusia k článku "Najčastejšie obavy budúcej nevesty"rightend