startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Váš prvý tanec

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Zo všetkých rituálov svadobného dňa patrí tanec novomanželov bezpochyby k najroztomilejším zvykom. Dáva mladým manželom príležitosť pripomenúť si manželský sľub vernosti a užiť si trochu romantiky. Pravda je aj taká, že pre tých, čo sa do tancovania púšťajú bez väčšej prípravy, môže byť prvý tanec aj zdrojom značných rozpakov a nervozity.
Prvy tanec_01Tanec vo dvojici je zručnosťou, ktorú ako všetky zručnosti treba pravidelne zdokonaľovať. Aj po minimálnej príprave sa dá do tanca pustiť s dostatočnou mierou sebaistoty.

Už ste si vybrali skladbu pre svoj prvý tanec?

Skúste to zobrať od konca a začnite výberom tanečného štýlu. Máte záujem o klasický tanec, valčík alebo radšej niečo voľnejšie? Možno vám imponuje energický swing, či vášnivé argentínske tango. Ak máte radi latinské rytmy, mohli by ste skúsiť pomalú rumbu, prípadne živšiu salsu. Pre tých, čo nemajú vo zvyku experimentovať je tu stále jednoduchý pomalý tanec známy aj ako "slaďák". Ak sa predsa len rozhodnete pre hodiny tanca, nezabudnite si pre ne vytvoriť dostatočnú časovú rezervu.

Bude Vám do tanca vyhrávať živá kapela alebo budete tancovať na playback?

Toto rozhodnutie tiež ovplyvní výber piesne. Klasické skladby ako "Time after Time " alebo "It Had To Be You", či ""Our Love Is Here to Stay" by mala zvládnuť každá, aspoň trochu zdatná kapela a rovnako by mala dokázať aj prispôsobiť tempo skladby schopnostiam tanečníkov. V prípade, že ste sa vopred pripravovali pri určitej konkrétnej skladbe, nezabudnite ju dať k dispozícii DJ-ovi. Rovnaká skladba môže byť totiž hraná v niekoľkých hudobných štýloh, preto sa radšej vopred uistite, že všetci zúčastnení vedia, čo od svojho tanca očakávate.

Prvy tanec_02Ako vyzerá typický prvý tanec novomanželov?

Konferencier alebo DJ oznámi tanec novomanželov a vyzve ich na tanečný parket. Po ženíchovi je tradične na rade otec nevesty (jeho tancu môže byť venovaná aj samostatná skladba). V rovnakom čase môže ženích pojať do tanca matku nevesty. Medzitým môže s nevestou v tanci pokračovať otec ženícha, ženích si zatancuje so svojou mamou. Potom nasleduje tanec ženícha a prvej družičky a postupne sa pridávajú aj prítomní hostia. Uvedené poradie je tradičné ale nikde nie je napísané, že sa musí do bodky dodržať. V každom prípade, či už si zvolíte toto alebo niektoré iné, treba dať ľuďom, ktorých si do tanca vyberiete v dostatočnom predstihu na vedomie poradie, v ktorom chcete prvý tanec začať.

Váš prvý tanec by mal byť zdrojom mnohých príjemných spomienok na svadobný deň. Prípravou v dostatočnom predstihu si ho viac užijete a budete sa pri ňom cítiť uvoľnenejšie. Nejde tu o podávanie dokonalých výkonov, skôr o akýsi rituál, príjemnú súčasť manželského sľubu, ktorý si v tento deň vzájomne dáte.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 07.07.2006: admin, Diskusia k článku "Váš prvý tanec"rightend