startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Úvod k make-up

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ideálne je, keď najneskôr týždeň pred svadbou navštívi ženích a nevesta kozmetický salón. Áno aj muži už dnes navštevujú kozmetické salóny a práve svadba je jedným z dôvodov. Nechávajú si vyčistiť pleť, urobiť manikúru a pedikúru.

Pre ženy je už návšteva kozmetického salónu samozrejmosťou. Môžete sa poradiť s kozmetičkou a zvoliť si vhodný make-up k svojim šatom, účesu a v neposlednom rade k vašej image. V niektorých kozmetických salónoch si môžete objednať kozmetičku priamo domov. Každý človek je iný a preto existujú štyri základné typy podľa farby pleti, vlasov a očí.


Jarný typJar

Tieto ženy sa vyznačujú jemnou pleťou, ktorá pôsobí priam priesvitne, často s broskyňovým nádychom v tvári. Väčšina "jarných" žien má plavé, zlatoplavé alebo medovo zlaté vlasy so zlatými zábleskami. Ich oči majú modrú, modrotyrkysovú až sivozelenú farbu. Ženy tohto typu si nesmú svoje prírodne jemné farby prekryť alebo prekresliť make-upom. Mali by sa líčiť teplými a ľahkými farbami, svetlo modrými tónmi očných tieňov a na tvár použiť broskyňové farby.

Letný typLetný typ

Pleť týchto žien je jemná a svetlá. Vlasy môžu byť plavé až hnedé s popolavým nádychom. Oči majú sivomodré, modrozelené, svetlomodré či orieškovo hnedé. K odtieňu ich pokožky je vhodný neutrálny béžový alebo ružový krycí krém. Farba na tvár musí byť nenápadná.Jesenný typJesenný typ

Pokožka "jesenných" žien je žĺtkovo-zlatá, bledá alebo farby šampanského, priesvitná alebo pehatá, zlatobéžová. Vlasy sú obvykle červeného nádychu, môžu byť aj plavé alebo hnedé, ale vždy zlatkavé. Oči týchto žien siahajú vo farebnej škále od svetlomodrých, oceľovomodrých, jantárových až po tmavohnedé. Ženy tohto typu si môžu dopriať prirodzený make-up v jemných odtieňoch hnedej farby a môžu si dovoliť nápadnejšie farby. Očné tiene sú červenohnedé a veľmi jemné.

Zimný typZimný typ

Pokožka žien zimného typu býva svetlo hnedá so studeným porcelánovým nádychom. Väčšina „zimných“ žien má tmavé vlasy od hnedej až po modročiernu. Ich oči majú vždy intenzívnu a výraznú farbu – najčastejšie sivú, ľadovomodrú, zelenú, tmavohnedú alebo čiernohnedú. Tieto ženy nepotrebujú veľa farieb, musia však byť výrazné. Krycí krém by mal byť svetlý ako pleť. Najvhodnejší je výrazný rúž a zdržanlivejší make-up.line
line

Diskusia


forum 16.08.2005: admin, Diskusia k článku "Úvod k make-up"rightend