startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Tajná svadba

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Rozhodujete sa i vy pre svoj svadobný deň a neviete ako „zariadiť“, aby vaša svadba naplnila očakávania a požiadavky všetkých, vášmu srdcu blízkych? Volíte medzi alternatívou klasickej svadby a svadby, o ktorej by vaši najbližší nemali poňatia? Nuž doba, kedy tajná svadba bola výsadou celebrít, je nenávratne preč.

tajna svadbaČo motivuje mladých ľudí k tajnej svadbe

Niekedy ide o snahu vyhnúť sa problémom pri riešení sporu „koho usadiť za svadobný stôl“, inokedy býva dôvodom sťažená komunikácia z jednej alebo druhej strany rodiny. Predsudky rodičov taktiež zohrávajú nemalú úlohu pri zvažovaní tajnej svadby, takisto ako otázka financií. To a mnoho ďalších dôvodov prispieva k dobrovoľnému rozhodnutiu zosobášiť sa tajne v prítomností pár ľudí, vrátane svedkov.

Nech už sú dôvody pre tajnú svadbu akékoľvek, rozhodnutie nie je jednoduché. Nie je ľahké predstaviť si svadobný obrad bez rodičov a súrodencov. K obradu sú potrební dvaja svedkovia a pravdaže snúbenci, no absencia blízkých ľudí isto „zabolí“.

Kde a za akých okolností sa obrad uskutoční, je ponechané na vás, milí snúbenci. Či bude miestom obradu územie našej republiky, alebo územie cudzieho štátu, záleží len a len na vás. Fantázii sa medze nekladú. Či zvolíte za svadobný deň štandardne sobotu, alebo ktorýkoľvek iný deň v týždni, je rovnako vo vašej réžii tak, ako priebeh celého dňa.

Jedným z tipov na „vykonanie“ tajnej svadby je dovolenka, ktorá môže priniesť zmenu vášho priezviska. Fotografie chvíľ oddychu tak spestríte fotografiami prvých okamihov novomanželského šťastia. A k dovolenkovým suvenírom pre rodičov pribalíte suvenír „manželstvo na celý život“. Tak už chýba len krôčik k tomu, aby ste svojim najbližším oznámili najnovšiu udalosť s pridaním oznámenia: „Naši najbližší, s radosťou v srdci vám oznamujeme, že dňom .... vykročili sme na cestu spoločného šťastia...“.

Nuž, žijeme v dobe, keď tajné svadby nie sú len výsadou celebrít, ale i bežnou záležitosťou nás, „obyčajných smrteľníkov“. Nech sú vaše dôvody pre tajnú svadbu akékoľvek, nemajte obavy z „porušenia“ bežne zaužívaných konvencií. Deň „spoločného šťastia“ patrí bezvýhradne vám. Právo na vlastné rozhodnutie máte vo svojich rukách, nuž konajte v prospech seba. Veď deň „D“ vám nikto nevráti.

Veľa šťastia na ceste za spoločným snom želá

Bibiánaline
line

Diskusia


forum 10.10.2007: admin, Diskusia k článku "Tajná svadba"rightend