startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Svadobné kytice

line

svadobné kytice
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Svadobná kytica nemôže chýbať na žiadnej svadbe. Podľa tradície ju má zaistiť ženích. Kytičky a myrty pre hostí by mali ladiť s kyticou nevesty. Menšie kytice by mali mať aj dámske polovičky rodičovských párov, ak je jedným zo svedkov žena, tak aj ona. Čím viac je na svadbe kvetín, tým väčšie jej kúzlo.

kytica_tsp98378922

JEDNOSTRANNÁ KYTICA

tiež sa nazýva kytica cez ruku. Je to kytica, ktorú poznáme z filmov, veľkých svadieb a rozprávok, kytica, ktorá prepadá cez ruku nevesty niekedy až k zemi. Bohužiaľ táto kytica pristane len vysokým a štíhlym nevestám. Je teda lepšie zvoliť inú tvaru, pretože kytica by nemala zatieňovať nevestu.

GUĽATÁ KYTICA (voľná)

mala by byť viazaná z drobnejších kvetov (konvalinky, frézie, ruže Garnetky). Táto kytica má manžetu, ktorá je zvyčajne tvorená tylom, silonom, alebo látkou z nevestiných šiat. Je vhodná pre drobnú nevestu a má byť držaná v úrovni pásu. Guľatá kytica je dnes najrozšírenejšou, pravdepodobne aj preto, že jej väzba je najjednoduchšia.

BIEDERMEIER

kvety sú v tomto prípade naskladané veľmi husto k sebe, zeleň ju nikdy nepresahuje. Biedermeier môže byť naskladané tak, že tvoria rovinu.

ANGLICKÁ KYTICA

tiež nazývaná trojuholníková. Pre tento typ svadobnej kytice sa používajú kvety s pevnou stonkou (ruža, karafiát, kala, antrhurium) a používa sa tu väčšinou drôt na prípadne vystuženie stoniek. Je to klasická väzba s tromi základnými líniami, z ktorých sa vychádzalo a vychádza dodnes vo väčšine väzieb.

FANTASIE

je to najmodernejší druh väzby. Druhy kvetín, ktoré viazač použije, sú dané je vkusom a šikovnosťou. Je možné použiť akékoľvek typy kvetín. Množstvo ich kombinácií je obrovské a každá kytica je tak nezameniteľným originálom. Bohužiaľ, tento typ kytice, je vďaka svojej náročnosti na viazača, pomerne málo rozšírený. Môže sa uviazať prakticky z akéhokoľvek materiálu. Jedinou zásadou je dodržiavanie základných estetických pravidiel o farbách, tvaroch a celkovej vyváženosti.

SVADOBNÝ KOŠÍČEK

môže nahradiť svadobnú kyticu. Je vhodný najmä k romantickému typu nevesty. Tu je dôležitá najmä voľba tvaru a materiálu košíčka. Kvety sú naskladané vo vnútri košíčka a samozrejme môžu prepadávať i von.


line
line

Diskusia


forum 12.09.2005: admin, Diskusia k článku "Svadobné kytice"rightend