startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Nosič prsteňov

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak sa ženích a nevesta rozhodnú pribrať medzi svadobčanov aj deti, najskôr im pridelia rolu nosičov prsteňov. Svadobná etiketa pre nosičov prsteňov je rovnaká ako pre dievčatká s kvetinami, alebo družičky.
Prstene na vankusiTáto rola obyčajne pripadne niekomu z príbuzných, alebo blízkych priateľov a na rozdiel od všeobecne rozšíreného mýtu, nosičom môže byť rovnako chlapec ako dievča.

Kandidáti na túto svadobnú rolu majú obyčajne 4 - 8 rokov. Mladšie deti ťažšie spolupracujú a môžu vyrušovať pri obrade, naopak staršie sa môžu cítiť touto detskou rolou podcenené. Skôr než sa rozhodnete pre dieťa ako nosiča prsteňov, porozprávajte sa s jeho rodičmi. V prípade, že budú súhlasiť, dajte dieťaťu na javo, že by vás jeho prítomnosť potešila. Kedže sa dievčatá „hrajú na svadbu“ radšej ako chlapci, môže sa stať, že hlavne chlapci nebudú príliš chcieť rolu nosiča prijať. Ak sa to stane, netreba „vyvoleného“ príliš nútiť, ale radšej sa poobzerať po niekom inom.

Povinnosti nosiča prsteňov

Snúbenci a rodičia dieťaťa vybraného do role nosiča prsteňov by sa mali vopred o tejto otázke dohodnúť. Bude mať nosič prsteňov a uvádzač podobný oblek? Bude farba jeho kravaty ladiť s odevom nevestiných družičiek?

Účasť na svadobnej generálke

Tá sa môže konať v čase kedy by „nosič“ mal byť už dávno v posteli. Aj v prípade, že mu bolo všetko dopodrobna vysvetlené, je dobré, keď sa na svadobnej generálke zúčastní spolu s ostatnými svadobčanmi.

Miesto pre nosiča prsteňov

Miesto nosiča prsteňa je tradične pred nevestou, pri dievčatku s kvetinami. Ak je dieťa mladšie, vopred sa presvedčte, že vie kde sedia jeho rodičia a prípadne k nemu postavte skúsenú družičku. Na vankúšiku, ktorý dieťa ponesie, spravidla nie sú pravé prstene (tie máva v úschove ženíchov svedok).

Nosič prsteňov nestojí po boku ženícha a nevesty pri vítaní hostí pri svadobnom stole, ale nemal by chýbať na svadobných fotografiách s rodinou.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 22.03.2016: ruzenka25, re: Diskusia k článku
forum 09.02.2006: admin, Diskusia k článku "Nosič prsteňov"rightend