startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Muži a tanec

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Kto bol niekedy na svadbe či inej väčšej oslave, určite si spomenie na hlúčiky tancujúcich žien i na mužov s pohárom v ruke, ktorým sa na rozdiel od svojich polovičiek do tanca veľmi nechce. Ak vás už omrzel tanec s bratrancom, sesternicami či vlastnými deťmi, ponúkame vám niekoľko tipov, ako svojmu partnerovi nenásilne priblížiť umenie tanca.

Prvy tanec_03Vezmite ho do tanečnej školy

Veľa mužov nerado vystavuje svoje tanečné nedostatky verejnosti. Blížiaci sa sviatok vášho partnera je preto vhodnou príležitosťou na netradičný darček – hodiny tanca s inštruktorom, ktoré môžete absolvovať spoločne. Nielenže sa pritom naučíte niečo nové, ale predovšetkým získate potrebnú sebadôveru.

Skúška tanečných krokov

Skúste si tanečné kroky natrénovať v pohodlí a súkromí vlastného domova. Keď neskôr dostanete pozvanie na svadbu, prípadne ples, bude to pre vášho partnera dostatočná príležitosť, aby vám ukázal, čo sa naučil.

Nešetrite chválou a povzbudením

Pozitívna motivácia je to, čo mužov najviac posúva vpred. Vysvetlite partnerovi, že nikto od neho neočakáva, že bude tancovať ako John Travolta. Tanec je predsa o zábave.

Keď všetky pokusy o zvládnutie klasických tanečných krokov zlyhajú, stále tu bude klasický „slaďák“, ktorý by mali zvládnuť aj tí najmenej nadaní jedinci. A počas každej dobrej zábavy sa nájde zopár takých skladieb, ktoré si ako dvojica môžete naplno vychutnať.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 21.01.2008: robo, re: Diskusia k článku
forum 14.01.2008: admin, Diskusia k článku "Muži a tanec"rightend