startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
O čom sa treba pohádať pred svadbou - II. časť

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Mnoho ľudí hovorí, že k správnemu fungovaniu dvoch ľudí vo vzťahu patria aj hádky. No nemusí to byť presne tak. Aj keď sa väčšina párov malej výmene názorov nikdy nevyhne, neprerastie to do veľkej hádky. Je to aj preto, že odpovede na väčšinu dôležitých otázok našli už pred vstupom do manželstva.

Hadka_01Je môj Boh aj tvojím Bohom?

Všetci v niečo veríme a máme svoj „svetonázor“, hoci nie všetci ho vieme či chceme pomenovať. Pred takým rozhodujúcim krokom akým svadba nepochybne je, by ste však o ňom hovoriť mali. Svätíme sviatky? Chceme mať svadbu v kostole alebo len občiansky obrad? Chceme k našej viere, nech už je akákoľvek, vychovávať naše deti?

Bolí ma hlava, miláčik

Aj v prípade, že vám to „pod perinou“ teraz funguje výborne, raz príde doba, keď sa to zmení. Čo očakávate od tejto oblasti svojho života do budúcnosti? Viete otvorene hovoriť o sexe? Ak sa to dá, je lepšie porozprávať sa teraz, keď je všetko nové a vzájomne si dôverujete a máte veľké očakávania. Inak sa môže stať, že sa neskôr začnete jeden druhému programovo vyhýbať a to neskončí dobre.

Nevyzerám v tom tučná, zlatko?

Známa svadobná formulka "kým nás smrť nerozdelí" dáva dostatočne dlhú časovú rezervu na spoločné zostarnutie. Aj keď sa vám spoločne podarí prekonať krízu „stredného veku“ a tolerovať si nejaké to kilo navyše, čas nezastavíte. Aké sú vaše predstavy o fyzickej kondícii v pokročilom veku?

Kde sa rozkotúľali naše peniaze, živiteľu?

Finančné problémy sú bez debaty najväčším zdrojom stresu v manželstve a jednou z popredných príčin rozvodu. Na platení pravidelných účtov či splácaní hypotéky nie je ani za mak romantiky, ale patrí to k životu. Najlepšie je byť celkom úprimný. Máte pred vstupom do manželstva ľubovoľné finančné záväzky, koľko ste ochotný a schopný pokryť zo svojho príjmu? Ako si predstavujete sporenie? Ako sa chcete zaistiť po odchode do dôchodku?

Máme to v rodine, pán Fraud

Ach tá svokra! Ideálny vzťah asi nikde neexistuje, preto netreba zabúdať, že s budúcim partnerom si beriete aj jeho rodinu, takže je dobré včas nájsť ten vzájomný režim fungovania a prehodnotiť svoje možnosti.

autor: M. P.

O čom sa treba pohádať pred svadbou - I. časť


line
line

Diskusia


forum 11.10.2006: admin, Diskusia k článku "O čom sa treba pohádať pred svadbou - II. časť"rightend