startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
O čom sa treba pohádať pred svadbou - I. časť

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Byť budúcou nevestou je istotne skvelý pocit – žiarivý prsteň na prste, dobrý dôvod na mimoriadne svadobné nakupovanie, niekoľko svadobných osláv a dôležitých hádok. Že sa vám to nezdá? Čítajte ďalej, dozviete sa viac.
HadkaObdobie zásnub nie je len prípravou veľkej oslavy ale aj časom dôležitých rozhodnutí, ktoré treba urobiť ešte skôr, ako prekročíte prach spoločného domova. Každé nevyjasnené stanovisko je mínou čakajúcou na jediný chybný krok a bum! Preto je dobré vopred si vydiskutovať citlivé otázky vzájomného vzťahu. Medzi najbežnejšie „horúce gaštany“ patria okrem iného:

„Sklápaj toaletnú dosku“, chrústik

Pred svadbou je dobré pohovoriť si o malých ústrkoch, ktoré ste doteraz prehliadali, prípadne tolerovali so „škrípaním zubov“. Už to zaznelo tisíckrát, ale je to pravda - vzájomná komunikácia je rozhodujúca. Ak si o podobných podružnostiach nepoviete teraz, napätie z nich bude nebadane rásť a hromadiť sa, aby nakoniec vybuchlo pri hádke, ktorá s nimi nemá vôbec nič spoločné. Snažte sa „zostať nad vecou“, krik ani permanentné „pílenie uší“ nikomu nepomôže a nič nevyrieši.

„Nie som tvoj lokaj“, chlapče

Keďže sa medzi svadobnými darmi pravdepodobne neobjaví osobná asistentka, bude musieť jeden z Vás upratovať kúpeľňu. Rýchlo zistíte, že k pokoju v domácnosti patria poctivo rozdelené a vykonávané domáce práce. V štádiu zásnub by ste sa už mali poznať natoľko, aby ste vedeli, akých prác sa ujme váš partner a bude sa snažiť poctivo plniť svoj diel.

„Kedy príde bábätko“, otecko?

K oltáru by ste rozhodne nemali vykročiť skôr ako budete mať jasno v tejto otázke, inak riskujete všeobecný zmätok a trápne mlčanie na všetečné otázky svojich najbližších. Preto sa ešte pred svadbou snažte nájsť konsenzus na nasledujúce otázky: Chceme mať deti? Ak áno, kedy a koľko?

autor: M. P.

O čom sa treba pohádať pred svadbou - II. časť


line
line

Diskusia


forum 10.10.2006: admin, Diskusia k článku "O čom sa treba pohádať pred svadbou - I. časť"rightend