startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Nová svadobná fotografia

line

foto-video
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Za posledných pár rokov sa svadobná fotografia neuveriteľne zmenila. To môže byť vynikajúca správa pre tých, ktorí práve hľadajú fotografa na svoj veľký deň. Trend je taký, že svadobná fotografia sa uberá smerom k novému, modernému štýlu fotografovania.
Harum-video-foto-studio
reklama
Je viac uvoľnená, viac prirodzená a viac umelecká ako kedykoľvek predtým. Preč sú staré, nútené, neprirodzene vyzerajúce pózy. "Dnešní" snúbenci nechcú starý, konvenčný štýl fotografie, aký je na svadobných fotografiách ich rodičov.

Súčasní fotografi vedia, že dnešné páry sa chcú vo svoj svadobný deň zabávať. Keďže budúci manželia vynaložili veľa času a nemalé finančné prostriedky na prípravu svadby, určite nechcú vynechať ani chvíľu z tohto výnimočného dňa. A určite nechcú túto chvíľu stráviť u fotografa, ktorý má naučené "tuhé" a nekomfortné pózy. Väčšina fotografov teraz ponúka "reportážny" štýl fotografie, kde sú udalosti svadobného dňa zachytené v jednotlivých záberoch tak, ako sa počas dňa stali.

Fotografi vlastne takýmto spôsobom vyrozprávajú príbeh vášho dňa. Žiadne pózy, žiadna "strata" času, iba prirodzené, umelecké a krásne fotky, ktoré zachytávajú udalosti a náladu dňa. A čo rodinné a skupinové zábery? Väčšina z týchto fotografov urobí takéto skupinové zábery pred alebo po skončení svadobnej hostiny. Zaberie im to oveľa menej času ako fotografom v minulosti a vám tak neujde ani jedna "veselá príhoda" na vašej svadbe. Na otázku, či je pre vás rodinná a skupinová fotografia dôležitá, si odpovedzte ešte pred najatím fotografa.

ciernobiela-fotografia-nevesty_tsp96628242Čiernobiela fotografia je taktiež nesmierne populárna, ale je "trendová"? Veľa moderných párov žiada, aby ich svadobné fotografie boli aspoň čiastočne čiernobiele. Takéto fotografie majú veľmi klasické, nadčasové a umelecké cítenie. Majú vašu vlastnú náladu. Tento trend tu pravdepodobne bude vždy.

Čiernobiela fotografia je tu s nami už dlhší čas. Nestráca svoju farbu tak rýchlo ako farebná fotografia. Ak navštívite nejaký fotoateliér, uvidíte veľa "čiernobielej". Je a vždy bude táto klasická forma umenia.

Robia všetci fotografi fotografie v tomto štýle? Nie, je ešte stále veľa fotografov, ktorí nechcú meniť svoje spôsoby fotenia. "Na pohovore" s fotografom sa spýtajte, či sa špecializuje na reportážny alebo tradičný štýl, alebo či robí kombináciu obidvoch štýlov. Prezrite si ukážky práce konkrétneho fotografa, ktorý bude fotiť vašu svadbu, nielen ukážky štúdia, ktoré tohto fotografa vyšle na vašu svadbu.

Svadba, ktorú dlho plánujete, sa po niekoľkých hodinách skončí. Hudba stíchne, jedlo zmizne zo stolov, kvety zvädnú ale fotografie vám budú pripomínať svadobný deň stále. A to je hlavný dôvod, prečo je dôležité nájsť dobrého fotografa, ktorý vám urobí nádherné, umelecké obrázky, ktoré budete milovať.


line
line

Diskusia


forum 31.07.2006: admin, Diskusia k článku "Nová svadobná fotografia"rightend