startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Nohy nás nosia celý život

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Napriek tomu, že starostlivosť o nohy má medzi skrášľovacími procedúrami svoje nezastupiteľné miesto, stále je medzi nami veľa takých, ktorí pedikúru podceňujú a nedožičia svojim chodidlám potrebnú opateru. Oslovili sme za vás majiteľku kozmetického salónu „Maja“, pani Máriu Makuchovú.

pedikura1Aký je percentuálny pomer návštev mužov a žien Vášho salónu? Aký je ich vekový priemer?

90 percent všetkých klientov tvoria ženy, z toho väčšinu tvoria ženy vo veku 35 rokov a viac. Mladších klientiek je menej.

S akými ťažkosťami najčastejšie prichádzajú Vaši klienti?

Nohy priemerného človeka strávia približne 16 hodín denne v topánkach, kde sa teplota môže vyšplhať až na 41 stupňov Celzia. Často trpia únavou, kŕčmi, otlakmi a zarastaním nechtov. Takmer 80 % všetkých ťažkostí s nohami môžeme pripísať na vrub nosenia nesprávnej obuvi. Často sú to tesné topánky, vysoké podpätky alebo úzka obuv.

S akými názormi na pedikúru sa v praxi stretávate?

Veľa žien starostlivosti o svoje chodidlá nepripisuje takú dôležitosť ako starostlivosti o ruky a tvár. Domnievajú sa, že keď sú chodidlá väčšinu času ukryté v topánkach, nepotrebujú mimoriadnu starostlivosť. S prvou návštevou kozmetického salónu obyčajne zmenia názor a mnohé z nich začnú ošetrovanie absolvovať pravidelne.

Aké ošetrenie od Vás klienti požadujú najčastejšie?

Obľúbená je wellness pedikúra. Začína upokojujúcim kúpeľom nôh v aromatickej soli, po kúpeli nasleduje zmäkčenie otlakov na chodidlách pemzou. Takto ošetrené nohy sa vyhladia a zjemnia peelingom s obsahom s aloe, eukalyptu a levandule. Wellness pedikúra končí aplikáciou výživnej masky s hydratujúcim účinkom. Súčasťou wellness pedikúry je tiež úprava veľkosti a tvaru nechtov na nohách podľa želania zákazníčky.

pedikura2Obľúbená je aj reflexná masáž. Relaxačný účinok sa dosahuje prostredníctvom stimulácie nervových spojov a zakončení v oblasti zvolených reflexných oblúkov. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má zákazníčka pocit "ľahkých nôh".

V ktorom ročnom období je podľa Vás ošetrenie nôh najviac potrebné?

O svoje chodidlá by sme sa mali starať po celý rok, ale predovšetkým v zimnom období striedanie suchého, studeného vzduchu zvonku a teplého vykurovania vo vnútri neprospievajú pokožke chodidiel a nôh. Preto v tomto období dožičme svojím nohám dôkladnú hydratáciu. Postaráme sa tak o ich účinnú ochranu.

Čo by ste odkázali užívateľkám (ale aj užívateľom)portálu svadba.sk?

Účinná starostlivosť o nohy si nevyžaduje veľa času ani úsilia, stačí len túto procedúru zaviesť do pravidelnej skrášľovacej rutiny. Pravidelná starostlivosť o nohy prinesie lepšie a dlhodobejšie výsledky ako "príležitostný útok" na tvrdú kožu, popraskané päty či zarastené nechty. Buďme k svojim nohám ohľaduplní, slúžia nám celý život a málokde môžeme investovať lepšie ako do svojho zdravia.rightend