startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Noc pred svadbou

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Noc pred svadbou býva zmesou rôznych pocitov. Niekto tieto pocity prežíva viac, niekto menej intenzívne. Nikto sa však neubráni myšlienkam, ktoré ho oberajú o pokoj. Je všetko pripravené? Nezabudli sme na nič? A tak zaspať noc pred svadbou nie je ľahké.
Stres_01Spánok noc pred svadbou je rovnako dôležitý pre vás milé nevestičky, ako i pre vaše polovičky. Veď zajtra vás čaká „rušný deň.“ No ako na potvoru, spánok neprichádza. Čo bráni tomu, aby vaša myseľ nadobudla pokoj v ríši snov?

Najčastejšie je to strach. A ten má niekoľko podôb: že „to“ nezvládnete, že nebudete dobrou manželkou/manželom, že budete plakať a fotky budú rozmazané, že na svadbe bude „čosi“ chýbať, že vaša polovička nedorazí včas, že sa svedok pošmykne a zlomí si nohu, atď.

Tak dosť. Nepíšte hororové scénare. Tieto a podobné úvahy sú normálne, rovnako ako pochybnosti, či ste si vybrali toho pravého. Sme predsa ľudia a každý z nás občas pochybuje. Návod ako utiecť zo svadby poskytuje nejeden film v kine či na DVD. Ale to snáď nebude váš prípad.

Nuž ako privodiť v predvečer svadby príjemný spánok?

Prestaňte sa báť. Urobili ste predsa maximum, aby bolo všetko tak, ako má byť. Ukľudnite svoju myseľ a snažte sa precítiť radosť. Potrebujete sa dobre vyspať. Veď aká by to bola nevesta s kruhami pod očami? Ak sa vám nedarí zaspať, prečítajte si, alebo spomeňte na niečo od svojho milého, na to čo vám povedal, keď ste boli spolu, na spoločné okamihy šťastia, na prvé rande, na chvíľu, keď vás požiadal o ruku, na to príjemné, čo ste spolu prežili a vyžeňte strach z hlavy. Nenechajte sa ním opantať. Ak je príliš veľký a srdce vám búši, zhlboka dýchajte. Ľahnite si na chrbát a sústreďte sa na svoj dych: nádych, výdych, nádych, výdych, všetko bude v poriadku.

Predstavujte si svoj svadobný deň - aká ste krásna, ako ste spolu, ako sa všetci z vášho šťastia tešia, ako vás slniečko pohládza lúčmi, ako veľa pre seba znamenáte a s týmto pocitom sa pokúste zaspať. Všetko je v poriadku. Ste tu len vy a vaša drahá polovička. Neexistuje nič dôležitejšie. Tak zatvorte oči a pokojne spite. Ráno vás privíta svadobný deň.

Dobrú noc!

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 20.03.2008: admin, Diskusia k článku "Noc pred svadbou"rightend