startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Nevesta s tetovaním

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Videli ste už nevestu, ktorá mala tetovanie? Asi to vzbudilo nemalý záujem, v niektorých prípadoch možno pohoršenie. Nuž, tetovanie sa dnes berie trošku ináč ako kedysi. Malá ozdoba na akejkoľvek časti tela vyzdvihujúca celkový „look“ môže "dotvárať" i nevestu v jej svadobný deň.
nevesta s tetovanimKedysi sa tetovanie výlučne spájalo s väzenskými trestancami. Svalnaté telo, drsná tvár a tetovanie na pol chrbta. Dnes doba pokročila a tetovanie sa berie ako samotný doplnok dotvárajúci aj ženskú krásu. Ženské tetovanie je podstatne jemnejšie ako to mužské. I miesta, na ktoré je umiestnené, sa od tých mužských líšia.

Aké časti ženského tela sa dávajú najčastejšie tetovať?

Sú to predovšetkým ramená, ale tiež oblasť krku, členkov a tiež miesto nad krížami. Skôr než sa pre tetovanie rozhodnete, zvážte o aký druh tetovania máte záujem. Či pôjde o sezóne tetovanie, ktoré vydrží pár mesiacov, alebo o dlhodobé tetovanie, ktorého sa tak ľahko nezbavíte. Tetovanie sa tak stane módnym doplnkom napr. i k svadobným šatám.

Čím sa pri tetovaní inšpirovať?

Tetovanie v určitej miere vyjadruje i vaše umelecké cítenie. Je prejavom vašej osobnosti či vnútorného sveta, ktorý je pred mnohými ukrytý. Ak sa pre tetovanie rozhodnete, vyberajte z čo najväčšieho množstva motívov. Ak máte jasnú predstavu o tom, aký motív chcete mať, máte o starosť menej. V inom prípade si nechajte poradiť, najmä ak ide o vzory, ktoré nepoznáte.

Na koho sa obrátiť?

Poobzerajte sa po štúdiách (v blízkosti vášho mesta), ktoré tetovania ponúkajú. V dnešnej dobe ich nie je až tak málo. Dajte i na referencie, ktorými daný salón či štúdio disponuje. Niekedy však nie je na škodu dať „na prvý dojem“.

Máte obavy, či to nebude príliš bolieť?

Nuž každý „špás“ niečo stojí. Pýtajte sa na všetky potrebné informácie, ktoré ohľadom tetovania potrebujete vedieť. Na dĺžku i celkovú postupnosť práce, na samotný priebeh, na cenu, na zdravotnú nezávadnosť, ošetrenie či prípadne možné komplikácie. Pri tetovaní sa musia dodržiavať striktné bezpečnostné pravidlá. Napr. počas tetovania nesmie vziať tatér do rúk nič iné okrem vecí, potrebných na tetovanie. Po skončení musí byť všetok materiál znehodnotený.

nevesta s tetovanim_02Pár informácií o tetovaní

Najvhodnejším obdobím na tetovanie je jeseň/zima, pretože bezprostredne po tetovaní sa musíte minimálne štyri týždne vyhýbať priamemu slnku. Nakoľko ide o zásah do orgamizmu i darcovstvo krvi musí byť v tom čase obmedzené na pol roka, až rok. Čerstvé, úplne nezahojené tetovanie, sa nesmie ničím prelepovať. Pri hojení je podstatná starostlivosť. Inštrukcie o správnej starostlivosti dostanete v tetovacom salóne.

Ako prebieha samotné tetovanie?

Klient si vyberie motív a poradí sa s tatérom o vhodnom umiestnení. Následne sa zhotový otlačok motívu alebo sa urobí priamo kontúrovacou fixkou na miesto, kde bude tetovanie umiestnené. Po umytí, oholení a vydezinfikovaní miesta sa nanesie otláčacia emulzia a následne i otlačok. Strojček si tatér nastavuje priamo pred klientom, ihly, tubusy a všetok potrebný materiál musí byť sterilný. Počas tetovania sa prebytočná farba umýva destilovanou vodou a aplikuje sa ochranná masť. Po dokončení tetovania je miesto umyté a klient obdrží všetky potrebné inštrukcie o starostlivosti o nové tetovanie.

spracovala: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 28.10.2008: admin, Diskusia k článku "Nevesta s tetovaním"rightend