startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Nakupujeme zlaté šperky

line

svadobné prstene
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Nech už sa rozhodnete pre kúpu svadobných šperkov pre seba alebo rodinu či známych, nikdy nie je celkom jednoduché vybrať si kvalitný zlatý šperk, ktorý zostane kvalitný ešte dlhé roky. Možno sa dokonca bude dediť po niekoľko generácií. Dnes vám poradíme, akým chybám sa pri nákupe zlatých šperkov vyhnúť.

zlaty prstenNakupujte u renomovaných a dôveryhodných predajcov

Ak chcete kúpiť naozaj kvalitné zlaté šperky, nakupujte v špecializovanom obchode a širokým oblúkom obchádzajte zlatníctva v supermarketoch a zastrčených uličkách, kde okrem niekoľkých „vyberaných kúskov“ kúpite aj pršiplášte, bicykle a rybárske potreby. Špecializovaný predajca vám na rozdiel od týchto „špecialistov“ obyčajne poskytne skutočne profesionálny prístup a poradenstvo ušité na mieru vašich požiadaviek.

Ak sa z nejakého dôvodu rozhodnete pre nákup zlatých šperkov na internete, najskôr si overte či je obchodník, ktorý obchod prevádzkuje, členom procesného združenia a akú záruku poskytuje na zakúpený tovar.

Nespoliehajte sa len na zľavy a výhodné akciové ponuky. Je na šperkoch punc, prípadne počet karátov, ktoré sú indikátorom pomeru rýdzeho kovu v konkrétnom šperku:
  • 24 karátov znamená rýdze zlato,
  • 18 karátov - 75% zlata,
  • 14 karátov - 58,3% zlata,
  • 10 karátov – 41,6% zlata.
Zbytok šperku obyčajne tvorí zliatina rôznych kovov, ktoré drahému kovu dodávajú tvar a pevnosť.

Zbytočne sa nenáhlite

Prezrite si niekoľko rôznych šperkov a porovnajte si ich hodnotu v karátoch, celkovú hmotnosť konkrétneho šperku, použitý vzor a povrch, Až potom sa rozhodnite pre kúpu.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 06.02.2007: admin, Diskusia k článku "Nakupujeme zlaté šperky"rightend