startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Výber náhrdelníka a šperkov k svadobným šatám - 1. časť

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Šperky nevesty spoločne s ostatným "príslušenstvom" by mali odrážať požadovanú úroveň svadobnej oslavy. Malá neformálna svadba znamená jednoduchšie šperky, väčšie a formálnejšie svadobné oslavy predpokladajú aj drahšie a prepracovanejšie šperky.
Nahrdelnik_01Strih svadobných šiat nevesty má pri výbere šperkov a doplnkov rozhodujúce slovo. Veľa, dnes populárnych strihov je bez ramienok alebo s plytkým výstrihom. To je vynikajúca príležitosť ako vystaviť na obdiv pekný náhrdelník ale aj náušnice.

Dĺžka náhrdelníka

Rôzne dĺžky náhrdelníka zahŕňajú tesný náhrdelník, golierový náhrdelník, náhrdelník „matiné“ a najdlhší zo všetkých, známy ako „opera“.

Tesný náhrdelník

Jeden z troch náhrdelníkov, ktoré najtesnejšie obopínajú hrdlo svojej nositeľky. Tento typ náhrdelníka sa hodí k lodičkovému výstrihu svadobných šiat, pri väčšom by už tak dobre nevynikol.

Golierový náhrdelník

Tento typ náhrdelníka môže zdobiť hrdlo nevesty aj v niekoľkých prameňoch. Tento, pôvodne viktoriánsky štýl dobre vynikne vo vykrojovaných hlbokých dekoltoch, či svadobných šatách bez ramienok.

Kráľovský náhrdelník

Vynikajúca voľba pre svadobné šaty bez ramienok, dĺžkovo siaha zhruba pod jamku na krku a je teda vhodný aj na nosenie prívesku a dobre vynikne takmer s každým strihom svadobných šiat, s výnimkou šiat s vysokým výstrihom.

Náhrdelník “Matiné”

Nahrdelnik matineeJe dlhší ako kráľovský, ale kratší ako typ „Opera“. Vďaka svojej dĺžke sa tento náhrdelník môže mierne dotýkať pŕs. Hodí sa k svadobným šatám s lodičkovým alebo s väčším dekoltom prikrytým vzdušnou látkou. Náhrdelník by sa nemal dotýkať okraja šiat, aby vzájomne nesúperili o pozornosť.

Náhrdelník “Opera”

Tento mimoriadne dlhý náhrdelník siahajúci až pod prsia sa nosí len k šatám s mimoriadne hlbokým výstrihom a nie je príliš vhodný pre nevesty ani ako doplnok k šatám družičiek.

Ďalšie užitočné rady

  • V prípade, že plánujete nosiť bohatý náhrdelník, použite k nemu jednoduchšie náušnice.
  • Náramky sú vhodným doplnkom svadobných šiat bez rukávov alebo s trištvrťovými rukávmi. Je možné skombinovať aj náramky s priliehavými hodvábnymi rukavicami, ale táto voľba je pomerne extravagantná a nehodí sa pre každého.
  • Hodinky sa k svadobným šatám nevesty alebo družičiek hodia len v prípade, že ide o starožitný kus alebo rodinné dedičstvo.

autor: M. P.

Výber náhrdelníka a šperkov k svadobným šatám - 2. časť


line
line

Diskusia


forum 04.05.2006: admin, Diskusia k článku "Výber náhrdelníka a šperkov k svadobným šatám - 1. časť"rightend