startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Mýty a legendy o svadobnej torte

line

svadobný stôl
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Všetci máme vžité predstavy o mnohých veciach. Aj keď nikto presne nevie, kde sa tieto mýty vzali, verí im veľa ľudí a rovnako veľa je rozčarovaných, keď zistí, že „niečo je inak“. A povery sa veru nevyhýbaju ani lahôdkam na svadobnom stole, medzi ktorými jednoznačne kraľuje svadobná torta.
svadobna tortaSvadobná torta nikdy nemôže byť dosť sladká

Aj tie najvláčnejšie tortové polevy (fondánová, marcipánová či gumová pasta) obsahujú obrovské množstvo cukru. Samozrejme nie všetky nevesty majú rovnako maškrtný jazýček. Aj keď máte sladké veľmi radi, koláče a torty môžu byť presladené. Preto je dobré napríklad fondánovú tortu dozdobiť čerstvými kvetmi namiesto marcipánových ozdôb.

Nestačí ako dezert na svadobnej hostine iba svadobná torta?

Prečo nie? Je pravda, že sa nájdu nevesty, ktoré k tejto tradičnej svadobnej sladkosti majú ešte ovocný pohár so šľahačkou, citrónovú zmrzlinu, niekoľko druhov zákuskov aj tortu pre ženícha. Zubári by sa po tejto hostine určite nesťažovali na nedostatok práce. To však vôbec neznamená, že na každej svadbe to musí vyzerať rovnako. Vaša mama to nemyslí zle keď tvrdí, že dobrá svadobná torta by mala prítomným hosťom bohato stačiť. Ak veľmi chcete, môžete tradičnú svadobnú maškrtu doplniť malými sladkými jednohubkami, akými sú čokoládové pusinky, kokosové guličky alebo vanilkové kolieska.

Upečenie torty vo vlastnej réžii je lacnejšie ako jej objednanie u profesionála.

To môže znieť na prvé počutie lákavo, ale keď si spočítate náklady na suroviny, potrebné vybavenie a čas, ktorý musíte do prípravy hoci aj jednoduchej svadobnej torty investovať, je nakoniec vždy jednoduchšie zveriť celú záležitosť do rúk profesionálom.

Jednoduchšie svadobné torty sú lacnejšie ako zložitejšie.

My vieme, že väčšina ľudí nemá na svadbu rozpočet arabského kalifa a tak musíme svoje predstavy skôr či neskôr prispôsobiť realite. Zdanie čas to klame a tak sa ani za niekoľko poschodovými nadýchanými dekoráciami nemusí skrývať ktovieako dobrá torta. Menej je niekedy naozaj viac a neplatí to len o jedle na svadobnom stole.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 08.02.2007: admin, Diskusia k článku "Mýty a legendy o svadobnej torte"rightend