startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Melanchólia po svadbe

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Odložili ste svadobné šaty, zjedli aj posledný kúsok svadobnej torty, odoslali poďakovanie svadobným hosťom a pomaly ale isto sa zamilovaná idylka začína meniť na všednú každodennosť. Pre mnohé mladé páry je to čas prvých sklamaní. V dnešnom článku Vám poradíme ako sa s týmto kritickým obdobím, ktoré sa nevyhne žiadnemu vzťahu, vyrovnať.
smutna nevestaPribližne každá desiata nevesta prežíva po svadbe intenzívny pocit sklamania, ktorý sa niekedy môže vyvinúť do ťažkej depresie, keď sa vydatá žena cíti sklamaná, zmätená a pochybuje o tom, či bola nedávna svadba tým správnym krokom.

Finančné náklady na svadobnú oslavu nie sú nezanedbateľnou položkou. Aj v západnej Európe veľa mladých párov často vďaka svadobným prípravám začína život v spoločnej domácnosti so splácaním pôžičky.

Svadobné prípravy predstavujú aj nezanedbateľnú fyzickú záťaž hlavne v posledných týždňoch pred plánovaným dátumom svadobného obradu. Keď je po všetkom, prichádza veľké uvoľnenie a s ním často aj oslabenie prirodzenej odolnosti voči chorobám. Preto niet divu, ak niektorí z partnerov náhle ochorie.

Najväčším vkladom do manželstva je prirodzene citová investícia. Za veľkou väčšinou očakávaní a túžob, s ktorými ľudia vstupujú do manželstva, sú farebné obrázky zo svadobných časopisov, pred ktorými by často bledli aj tie najmodernejšie továrne na filmové triky.

Realita priemerného manželstva je však často menej farebná, trblietavá a poetická a tak nečudo, že sa po vyprchaní zamilovanej eufórie veľa párov cíti sklamaných a bez pochopenia. Kolotoč citov sa zrazu zastavil a vystriedala ho každodenná rutina.

HadkaOsvojenie si nového životného štýlu novomanželom obyčajne chvíľu potrvá. Dokonca aj vtedy, keď už snúbenci pred svadbou spoločne bývali, nie sú časté hádky kvôli malichernostiam ničím neobvyklým. Počas prvých mesiacov sa totiž obaja partneri prirodzene snažia udržať svoje privilégia mladosti.

K najčastejším oblastiam novomanželských sporov patria:
  • Peniaze ako sa hovorí, sú vždy na prvom mieste a platí to aj pri novomanželských hádkach. Nejde len o to ako ich utrácať. Peniaze sú meradlom hodnôt a prostriedkom vplyvu.
  • Domáce práce sa môžu zo začiatku zdať zanedbateľnou vecou, ale práve na nich sa dá praktickým spôsobom demonštrovať partnerská tolerancia, férovosť a láska.
  • O intímnom spolužití novomanželov sa zvykne hovoriť, že je bezproblémové, nie vždy to však platí. Nezriedka sa stáva, že sú obaja partneri profesionálne zaneprázdnení, alebo majú strach, že im ich sexuálny život zovšednie.
  • K problémovým oblastiam patrí aj schopnosť správne komunikovať a riešiť konflikty. Manželstvo je jednoducho významná životná zmena a obidvom partnerom potrvá určitý čas, kým si na seba zvyknú, ale s láskou, trpezlivosťou a toleranciou sa to dá zvládnuť k vzájomnej spokojnosti.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 16.03.2007: admin, Diskusia k článku "Melanchólia po svadbe"rightend