startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako predchádzať malicherným roztržkám na svadbe

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Je to zvláštne. Snúbenci strávia skoro rok plánovaním svadby a celé ich okolie vie, že im na tejto udalosti veľmi záleží a predsa sa niekedy stane, že sa prítomní do seba pustia. Niekedy sa tie najhoršie roztržky, hádky a bitky odohrávajú práve na svadbách. Vzduch je nabitý emóciami a estrogénom. Stačí malichernosť a oheň je na streche.
Nevesta s mamouMama nevesty sa rozčúli, lebo sa nedostala na skupinovú fotografiu, budúca svokra sa napaprčí, lebo sa na ňu nedostalo pri rodičovskom tanci, sestra nevesty sa "rozmrzí", že sa nestala prvou družičkou a tak by sme mohli pokračovať ďalej.

Prečo ženy (a niekedy aj muži) "vypúšťajú paru" práve na svadbe, prípadne inej spoločenskej udalosti? Jednoduchá odpoveď je, že svadba pre ne zosobňuje poslednú príležitosť pre naozajstnú romantiku vo svete internetových zoznamiek a chatu.

A tak sa niektoré ženy jednoducho nevedia zbaviť záchvatu žiarlivosti. Nezáleží na tom ako práve vyzerajú, pozornosť okolia je sústredená na niekoho iného. Ak sa s touto situáciou dokážete vysporiadať citlivo a dať vhodnú príležitosť každej potencionálne problémovej osobnosti spomedzi svadobčanov, predídete najhoršiemu.

Rada pre mamy nevesty

Nedovoľte skostnateným konvenciám, aby vám diktovali ako sa máte správať vo svadobný deň.

Z viacerých dôvodov je pri svadbe vyzdvihovaná rola otca a matka zostáva v jeho tieni. Jedným z dôvodov je možno aj skutočnosť, že v minulosti bývali tradičnými "sponzormi" svadobnej oslavy práve otcovia. Otec je ten, ktorý vedie nevestu k oltáru, má obyčajne prvý prejav pri svadobnom stole a prvý svadobný tanec.

Tradičný tanec otca s nevestou je síce pekná vec, ale tancovať tri minúty v kuse s jedným človekom môže niekto považovať za stratu času a tak počas tzv. rodičovského tanca sa postupne "vytancujú" ženích, nevesta a ich rodičia navzájom.

Nezabudnite svoju svokru pozvať na všetky plánované posedenia pred svadbou. Pri fotografovaní jej venujte obrázok v spoločnosti vás aj vašej mamy. Ak sa to hodí, požiadajte svoju svokru o pomoc s obliekaním pred samotným svadobným obradom. Dajte jej pocítiť, že už patrí do vašej rodiny.

Druzicky_02Rady pre svadobné družičky

Najpodstatnejšia rada: Za družičky si vyberajte radšej sebavedomé priateľky. Ak niekto žije nonstop v nejakej dráme, najskôr urobí drámu aj na vašej svadbe, ak má nejaká vaša priateľka "malý problém" s alkoholom, pravdepodobne mu podľahne aj pri "svadobnej príležitosti".

V každom prípade, buďte ako nevesta vo svoj svadobný deň voči svojim družičkám ohľaduplná. Uistite sa, že rozumejú tomu čo majú robiť, že to robia dobrovoľne a nenechajte sa "vytočiť" ak niečo neskončí celkom tak, ako ste si to zo začiatku predstavovali. Nezabudnite, svadba sa môže rýchlo premeniť na "kotol emócií". Pohľad na šťastného ženícha a nevestu môže byť pre niekoho len ďalšou pripomienkou osobného zlyhania. Buďte preto ohľaduplná nevesta a dobre si rozmyslite výber svojich družičiek.

Tradičná dámska jazda pred svadbou je dobrou príležitosťou na zblíženie všetkých ženských členiek nevestinej svadobnej družiny tak, aby sa ani jedna z nich necítila odcudzená.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 04.07.2006: admin, Diskusia k článku "Ako predchádzať malicherným roztržkám na svadbe"rightend