startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
V zajatí očných tieňov

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Po úspešnom výbere podkladového odtieňa, patrí výber vhodných očných tieňov k najväčším výzvam pre budúcu nevestu. Je tu síce obmedzená farebná škála, ale v prvom rade je to kvalita výrobku, ktorá rozhodne o tom, ako budete nakoniec vyzerať.
banner
Ocne tiene_01Naberanie objemu, predĺžovanie, čírosť, to sú hlavné kritériá pre Vašu budúcu maskaru. Budú vaše riasy vyzerať dlhšie, oblejšie alebo objemnejšie? Budú sa Vaše očné tiene nanášať bez hrudiek a vydržia dlho svieže a nerozmazané? Vo väčšine prípadov sa pravdivosť atraktívnych reklamných sloganov pozná až po prvom použití.

Predlžujúce očné tiene

Tento typ očných tieňov pomôže Vaše riasy máličko predĺžiť. To sa darí vďaka prísade, ktorá zväčšuje končeky rias, čo sa dá povedať v podstate o každom type maskary. Dámy a slečny, ktoré vyhľadávajú predlžovací typ očných tieňov, majú veľmi nevýrazné končeky mihalníc a až po použití očných tieňov vynikne ich skutočný tvar a objem.

Objem pridávajúce očné tiene

Ak túžite po dlhších mihalniciach, je tento typ očných tieňov určený práve Vám. Požadovaný efekt dosiahnete vďaka zvýšenému obsahu vosku v týchto očných tieňoch, ktorý každú mihalnicu spevní a dá jej vyniknúť.

Vodou nezmývateľné očné tiene

Ako už názov napovedá, tento typ očných tieňov vydrží aj skúšku vodou, syntetické polyméry vytvoria po nanesení ochrannú vrstvu, má to však aj svoje nevýhody. Vode odolná maskara robí mihalnice dosť neohybnými a obyčajne nevydrží viac ako 3 mesiace a potom začiná byť hrudkovitá. Vybrať si kvalitnú nezmývateľnú maskaru nie je vždy jednoduché, keďže cena málokedy zodpovedá kvalite.

Ocne tiene_02Nealergické očné tiene

Nealergické očné tiene sú vyvinuté tak, aby čo najviac obmedzili možnosť alergickej reakcie pre ľudí, ktorí sú tomu náchylní. Ak si nie ste istí, či náhodou medzi nich nepatríte, skúste si urobiť malý test. Naneste trochu očného tieňa za ušný lalôčik a keď to miesto do niekoľkých hodín nesčervená, môžete si vybraný očný tie bez obáv kúpiť.

Bezfarebné očné tiene

Bezfarebné očné tiene sú určené pre slabé alebo poškodené mihalnice, ale pomôžu aj zdravým očiam, keďže obsahujú vitamíny, najmä vitamín B a výťažky z rastlín. Bezfarebné očné tiene používajú ako podklad pod farebnú maskaru, aby mihalniciam dali dĺžku, hrúbku a objem. Okrem toho sa nimi dá vynikajúco tvarovať aj obočie.

Naozaj potrebujete každý z uvedených očných tieňov? Dnešný výrobcovia s obľubou ponúkajú kombinované riešenia, ale len málokedy sa naozaj podarí aby takýto typ očných tieňov vyhovoval po všetkých stránkach.

Metóda "pokus-omyl" je pravdepodobne jedinou cestou ako nájsť, v stále meniacej sa ponuke, očný tieň, ktorý Vám najviac vyhovuje. Často je to aj finančne náročné dobrodružstvo, ale jedno je isté. Nikdy vás nezačne nudiť.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 26.07.2006: admin, Diskusia k článku ""V zajatí" očných tieňov"rightend