startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Premeny pokožky

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Farby hrajú v našom živote nezanedbateľnú úlohu. Ovplyvňujú naše podvedomie a často aj chovanie. Všetci máme svoju obľúbenú farbu a často aj takú, ktorej sa inštinktívne vyhýbame. Správne vybrané farby nám môžu ubrať na veku a zlepšiť náš image.
zena v zupaneVeľmi populárna farebná typológia inšpirovaná striedaním štyroch ročných období nám napovie aká farebná kombinácia nám najviac pristane. Vďaka nej môžeme zapôsobiť pri nejednej spoločenskej príležitosti, ale i mimo nej.

Jarný typ

Vaša pokožka je obyčajne jemná so zlatožltým odtieňom a rovnako zafarbenými alebo o niečo tmavšími chĺpkami. Máte prirodzený sklon k pehám. Pristanú vám svetlé farby s teplými odtieňmi.

Ženy s jarným typom pleti majú rady šperky so zafírmi, topásom či rubínom. Z farieb im najviac pristane červená, žltá a zlatá a doplnky s kovovým leskom.

Letný typ

Vaša pokožka je veľmi svetlá, niekedy olivovo sfarbená s modrastým nádychom. Pehy na tomto druhu pokožky bývajú hnedošedé. Ľudia letného typu mávajú modré alebo gaštanovo sfarbené oči. Letným typom najviac pristanú studené farby s telovými odtieňmi.

Starožitné šperky s platinou sú vítanou ozdobou letného typu žien. Najviac im pristanú drahokamy studených farieb: opál, jantár, ružové alebo biele perly ako doplnok šperkov zo striebra alebo bieleho kovu.

Jesenný typ

U tohto typu je pokožka svetlá so zlatistým nádychom broskyňovej či zlatobéžovej. Vlasy bývajú ryšavé, plavé alebo hnedé, vždy však so zlatistým nádychom. Oči jesenného typu bývajú číro modré alebo olivovozelené. Pristanú im tmavšie výrazné farby teplých odtieňov.

Jesennému typu ženy pristanú šperky z prírodných materiálov: dreva, kostí alebo jantáru. Všetky z uvedených materiálov na vás pôsobia rovnako prirodzene ako všetky jesenné farby. Vyhýbajte sa opulentným lesklým šperkom. K vašim drahokamom patria achát, červený koral, topáz či iné drahé kamene so zlatistým, bronzovým alebo medeným nádychom.

Zimný typ

Pokožka s porcelánovo-olivovým odtieňom a ľahkým modrastým nádychom. Vlasy zimného typu bývajú hnedé alebo čierne, ich očné zreničky majú výrazný biely okraj.
Zimným typom najviac pristanú kamene s drobnými zapusteninami a kontrastné druhy šperkov. Vašimi kameňmi sú akvamarínové kryštály a samozrejme diamanty. Kovom vašich náušníc, náramkov a prsteňov by malo byť striebro, biele zlato alebo platina.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 11.09.2008: admin, Diskusia k článku "Premeny pokožky"rightend