startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Make-up po päťdesiatke

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Päťdesiatka so sebou prináša aj veľa zmien v ľudskom organizme a teda aj na pokožke. Aby ste aj napriek tomu vyzerali sviežo a mladistvo, musíme sa naučiť tieto zmeny rešpektovať a primeraným spôsobom zvýrazniť to stále pekné.
Obocie_02Výhodou make-upu v „zrelom veku“ je to, že platí staré známe „menej je niekedy viac“. Často sa ani tak nemusíte učiť nové skrášľovacie techniky, ako skôr prispôsobiť si tie svoje.

Základom dokonalého make-upu v každom veku je zdravá a dobre hydratovaná pokožka. Pred nanesením make-upu by mala byť vaša pokožka zbavená mŕtvych buniek. Pokiaľ ste to toteraz nezvykli robiť, prišiel ten pravý čas začať s pravidelným ošetrovaním tváre čistiacim mydlom. Podkladové líčenie bude vždy len natoľko kvalitné,nakoľko je zdravá pokožka, na ktorú ho nanášate.
  • Po čistej pokožke je tu čas na hydratáciu. Používajte preto také podkladové líčenie, ktoré Vašu pokožku dostatočne vyživuje a zvláčňuje.
  • Podkladové líčenie nanášajte na pokožku s rozvahou a usilujte sa, aby jeho odtieň čo najviac korešpondoval s prirodzeným odtieňom vašej pokožky
  • Používajte krémové odtiene bledých farieb, ktoré dobré kryjú. Začnite v prostriedku líc a nechoďte nižšie ako pod úroveň nosa. Heslom dňa je dobrý podklad, ktorý by mal prirodzene žiariť.
  • Naneste štetcom tenkú vrstvu púdru na celú tvár
  • Nasleduje špirála na mihalnice. Postačí vám len jedna vrstva. Ak chcete, aby Vaše mihalnice vyzerali dlhšie, použite po špirále spevňovač obočia.
  • Obrysovú ceruzku na obočie používajte len veľmi skromne a nikdy nie na zvýraznenie spodnej pery.
  • Rúž na pery nanášajte len veľmi zľahka. Používajte pleťové odtiene alebo jemnú ružovú farbu pre studený typ pokožky a koralové odtiene pre teplý typ pokožky.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 24.10.2006: admin, Diskusia k článku "Make-up po päťdesiatke"rightend