startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Označenie parfumov

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Parfumy, kolínske vody a vône sú komplexným celkom zloženým z esenciálnych olejov a ďalších zlúčenín, ktoré umocňujú a predlžujú účinok hotového produktu. Základným nositeľom parfumu je obyčajne alkohol. Jeho pomer k ostatným zložkám parfumu potom určuje koncentráciu roztoku a jeho označenie na pulte predajcu.

parfumParfum...

...je označenie extraktu, ktorý obsahuje 15 - 40 percentný vonný koncentrát. Je teda tým najrýdzejším a aj najdrahším medzi voňavkami. Jeho účinok trvá približne 6 hodín.

Eau de Parfum (EDP)...

...sa označuje 7 - 15 percentný parfumový koncentrát, ktorý patrí k najbežnejším a najobľúbenejším formám parfumu. Jeho prednosťou je dlhodobý účinok za primeranú cenu.

Eau de Toilette (EDT)...

...je približne 1 - 6 percentným parfumovým koncentrátom s krátkodobým účinkom, ktorého úlohou kedysi bývalo predovšetkým príjemné opláchnutie celého tela v rámci rannej dámskej toalety.

Eau de Cologne (EDC)...

...sa niekedy zamieňa s podobne znejúcim označením „de toilette“. Tak či onak, ide o zmes ľahkej sviežej vône s citrusovými olejmi, ktorú spopularizoval francúzsky cisár Napoleón Bonaparte. Tento kozmetický doplnok pánskej toalety sa predáva aj ako súčasť niektorých parfumov pod označením „Eau Fraiche“.

Malé množstvo parfumu nájdeme aj v krémoch, púdroch, telových sprchových géloch, mliekach, vodách po holení a ďalších kozmetických prípravkoch. Dúfame, že tento malý sprievodca prispeje k tomu, aby ste sa každý deň mohli cítiť príjemnejšie a rovnako zapôsobiť aj na svoje okolie.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 19.02.2009: admin, Diskusia k článku "Označenie parfumov"rightend