startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Francúzska manikúra

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Čo je to vlastne francúzska manikúra? Je to spôsob úpravy nechtov, pri ktorom sa na ich končeky nanáša vrstva bieleho laku a na nechtové lôžko zase vrstva ružového alebo mierne béžového, prípadne priehľadného laku. Francúzska manikúra je obzvlášť vhodná pre nevesty s krátkymi a stredne dlhými nechtami.
francuzska manikuraZnalci módy nemajú na francúzsku manikúru jednotný názor. Poniektorí ju považujú za prežitok, pre iných je zase stále aktuálnou klasikou. Veľa budúcich neviest si francúzsku manikúru vyberá práve kvôli jej jednoduchosti a zdôrazneniu prirodzenej krásy ženských rúk.

Skôr ako začnete s aplikáciou francúzskej manikúry, mali by ste nechty bežným spôsobom ošetriť, odstrániť starú vrstvu laku, poprípade pristrihnúť.

Na čisté nechty môžete naniesť prvú vrstvu základného laku, ktorá by mala byť tenká a rovnomerná. Na rade je nalepenie vodiaceho prúžku, ktorý vytvorí prirodzenú krivku horného končeka nechtu. Nakoniec naneste biely lak na okraj nechtu a nechajte ho uschnúť. Biely lak by ste mali nanášať v tenkej vrstve, aby vaše končeky nechtov neboli príliš silné. Ak nemáte rady perleťovú bielu, môžete použiť menej výrazný biely lak.

Po vyschnutí bieleho laku môžete vodiace pásiky odstrániť a prelakovať celý necht v telovej farbe svojho prsta. Može sa stať, že budete potrebovať naniesť 2 vrstvy laku. Potom už len jedna vrstva krycieho laku a dielo je hotové.

Ak chcete, aby vám francúzska manikúra vydržala dlho, mali by ste kryciu vrstvu laku naniesť každý večer.

Aj keď aplikácia francúzskej manikúry môže na prvý pohľad vyzerať jednoducho, vyžaduje určitú dávku zručnosti. Na trhu sú kompletné sady s návodom na aplikáciu. Ak si na to netrúfate sami, požiadajte o pomoc priateľku alebo využite služby profesionálneho kozmetického štúdia.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 10.08.2007: admin, Diskusia k článku "Francúzska manikúra"rightend