startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Mačacie šperky

line

svadobné prstene
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Mačky sú plaché, majú vlastnícku povahu, sú uzavreté, niekedy uhrančivé, často povýšenecké, náladové a nevypočítateľné. Svoju priazeň prejavia len tomu, koho si sami vyberú a aj najmenší náznak ohrozenia, urážky či zrady vedia odplatiť chladom, pohŕdaním a nezáujmom.
macaci sperkMačky patria k najčastejším oslavovaným tvorom v literatúre, či už sú domáce alebo divoké. Sú synonymom pre tajnosti, tajomno a silu mlčania.

Za všetky menujme poviedku „Čierna mačka“ od Edgara Allana Poeho alebo divadelnú hru T. Tennessee Williamsa: “Mačka na rozpálenej plechovej streche.”

To platí aj pre mačacie šperky. Ešte skôr ako tieto vlastnosti spopularizovala najslávnejšia filmová „mačka“ Halle Berry, patrili tieto zvieratá k najuctievanejším tvorom starovekého Egypta. Basta, staroveká egyptská bohyňa bola známa najmä svojím zmyslom pre humor, dobrej nálady a slepou zúrivosťou v hneve.

Prirovnať niekoho k mačke znamená vzdať hold jeho nevyspytateľnej, premenlivej a neskrotnej povahe. Mačky robia len to, čo sami uznajú za vhodné a len veľmi zriedka sa podriaďujú želaniam či príkazom iných. Vernosť je pre nich výsostným darom, nikdy nie záväzkom na večnosť. No keď si nakoniec vyberú objekt svojej lásky, vedia byť náruživé, vášnivé, často aj bez toho, aby odhalili svoje skutočné zámery s „vyvoleným“.

Mačacie šperky sú obľúbené najmä medzi deťmi, často dievčatami, ktoré sa o mačku aj sami starajú. Budúce nevesty či snúbenice ich môžu tiež oceniť ako netradičný zásnubný dar či svadobnú pozornosť.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 08.11.2006: admin, Diskusia k článku "Mačacie šperky"rightend