startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Rozlúčka so slobodou – pánska jazda

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Rozmýšľate nad usporiadaním pánskej jazdy? Skúste pritom na chvíľu zabudnúť na akčné krváky, či filmy „s hviezdičkou“ a skúste sa inšpirovať nasledujúcimi nápadmi na zábavnú a nezabudnuteľnú rozlúčku so slobodou pre seba, alebo priateľov.

Pohar pivaOdkiaľ táto tradícia pochádza?

To, čomu sa dnes hovorí „rozlúčka so slobodou“ bolo v minulosti známe skôr ako „mládenecká večera“. Prvýkrát sa objavila v piatom storočí nášho letopočtu medzi vojakmi starovekej Sparty, ktorí spoločne hodovali v predvečer svadby s budúcim ženíchom. A pravdu povediac ani po stáročiach sa na tejto tradícii nič podstatné nezmenilo. Väčšia časť „pánov tvorstva“ si dodnes myslí, že hlavné je „vyhodiť si z kopýtka“ v striptízovom bare, či pri domácom kine, ale to nemusí byť vždy pravda. Sú aj iné spôsoby ako sa zaujímavo rozlúčiť so slobodou.

Koho pozvať

Organizáciu pánskej jazdy máva obyčajne na starosti ženíchov svedok, ktorý može vybrať účastníkov oslavy zo zoznamu svadobných hostí, alebo sa poradiť so ženíchom a pozvať niekoľko dobrých priateľov alebo rodinu.

Kedy oslavu naplánovať

Osvedčilo sa určiť si termín rozlúčky so slobodou aspoň týždeň - dva pred svadbou. Nie je najšťastnejšie oslavovať blížiacu sa svadbu deň pred zásnubami. Vtedy si každý zaslúži dobrý spánok. V prípade, že sa rozhodnete pozvať aj "cezpoľných", dajte im o tom vedieť v dostatočnom predstihu.

Panska jazdaKde oslavu usporiadať

Každý ženích má svoju predstavu o tom, ako vyzerá dobrá zábava v spoločnosti rovesníkov. Oslava, ktorú mu budúci svadobný svedok pomôže pripraviť, by sa mala blížiť predovšetkým jeho predstavám. Budúci ženích môže patriť medzi „nočných vtákov“, ale rovnako sa môže stať, že dá skôr prednosť víkendu na chate alebo spoločnej lyžovačke. V prípade, že je zoznam pozvaných hostí dlhší, môže byť miestom oslavy aj rodinný dom jedného z pozvaných.

Pár myšlienok na záver

Organizátor rozlúčky so slobodou by mal zabezpečiť, aby sa oslávenec bavil tak dobre ako jeho hostia. Všetko by sa však malo odohrávať v medziach slušnosti a bezpečnosti.

Snažte sa za každú cenu vyhnúť tomu, aby si rozjarení účastníci oslavy museli sadať za volant. Myslite na ich odvoz, prípadne majte po ruke číslo taxislužby.

Dbajte na to, aby sa rozpočet oslavy nevymkol kontrole a ešte pred oslavou sa rozhodnite koľko môžete investovať, prípadne sa so zúčastnenými diskrétne dohodnite na „spoločnej kase“.

Nech sa budúci ženích dobre baví. Nezabudnite si priniesť kameru, prípadne fotoaparát, aby mu niečo ostalo na pamiatku.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 17.02.2006: admin, Diskusia k článku "Rozlúčka so slobodou – pánska jazda"rightend