startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako sa nalíčiť v deň svadby?

line

kozmetička
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Svadobný deň je pre mnohé ženy tým najdôležitejším dňom v živote. Ak sa rozhodnete, že si make-up spravíte sama, inšpirujte sa našimi 10 tipmi.
-- PR článok --

krajanie torty

Rozhodli ste sa, že sa na svoj svadobný deň nalíčite sama?

Plánovanie svadby vyžaduje veľa práce (nehovoriac o peniazoch). Od rezervácie miesta, fotografa, kameramana, kapely či DJa, cez jedlo, alkohol a koláče, až po rozoslanie pozvánok, svadobné šaty a ďalšie drobnosti.
Možno ste sa počas celého tohto plánovacieho zhonu rozhodli, že sa na svoj svadobný deň nalíčite jednoducho sama. Jednak ušetríte nejaké to euro a zrejme sama najlepšie viete, čo vám svedčí najviac.
Vytvoriť svoj vlastný svadobný vzhľad sa vám spočiatku bude zdať stresujúcu. Predsa len, je to váš veľký deň. Okrem toho, sa musíte ubezpečiť, že váš make-up vydrží, musí aj na fotografiách vyzerať sakramentsky dobre.
No, určite poznáte starú známu pravdu o tom, že tréning je 80% úspechu. A to platí aj pri líčení. Nevyhnutná je tiež kvalitná dekoratívna kozmetika. Pokračujte a dozviete sa ďalšie zaujímavé tipy.

Nalíčte sa na vlastnú svadbu sama

Nemusíte sa stresovať. Určite to zvládnete, ak sa budete držať tutoriálu, ktorý sme pre vás nachystali.

Tréning, tréning, tréning

Bez ohľadu na to, ako dokonalý môže byť váš make-up, musíte si ho natrénovať vopred. Ideálne niekoľkokrát, až kým nedosiahnete požadovaný vzhľad. Každý pokus dokumentujte, aby ste vedeli, čo ste použili a ako ste postupovali.

Staroslivosť o pleť

Perfektná pleť je najlepším možným plátnom pre dokonalý make-up. Nezabudnite sa preto o svoju pleť starať ešte dôkladnejšie než doteraz. Ako na to:
  • používajte kvalitnú kozmetiku
  • dôkladné čistenie ráno a večer
  • hydratačná maska niekoľkokrát za týždeň
  • z času na čas použite peeling a kvalitné sérum
  • pravidelná starostlivosť o okolie očí, príp. iné miesta s vráskami

Dostatok času a príjemné miesto

Nielenže potrebujete čas na nalíčenie, ale nevyhnutné pre vás je zabezpečiť aj pokojné prostredie, v ktorom vás nikto nebude rušiť.

Použite kvalitný podklad

Po hydratácii pokožky naneste na tvár tenkú vrstvu primeru, ktorý pleť zjednotí, vyplní potrebné miesta, zbaví pleť prebytočného mazu a rozžiari ju.

Očný poklad ako základ úspechu

Pre okolie očí a viečka potrebujete samostatný primer. Skúste neutrálne očné tiene, aby ste zjednotili farbu viečok.

Vyberte si perfektný make-up

Make-up musí na tvári pôsobiť prirodzene. Vaša pokožka nebude ani mastná, ani príliš suchá. Menej je vždy viac.
Pleť nezabudnite zafixovať minerálnym púdrom a vyhnite sa trblietavým produktom. Na fotkách nevyzerajú dobre, nakoľko pôsobia umelo.

Prirodzené obočie

Obočie je dôležitou súčasťou tváre. Vždy sa však snažte o to, aby pôsobilo čo najviac prirodzene. Použite naň fixačný gél a troška farebného gélu.

Vodeodolná riasenka sa na svadbe vždy zíde

Nielen, že chcete, aby vaše riasy ostali krásne aj po slzách šťastia, no vodeolná maskara vás zachráni aj pri teple. Horúčava totiž môže spôsobiť roztopenie maskary.

Hydratované pery

Pery pred nanesením rúžu vždy natrite balzamom. Následne aplikujte tenkú vrstvu rúžu v jemných odtieňoch.

Celý make-up zafixujte sprejom

Kľúčom k tomu, aby váš make-up vydržal dokonalý, je fixácia sprejom. Použiť môžete aj klasickú ružovú vodu.
Pri líčení v deň svadby sa určite držte pravidla, že menej je viac. Radšej voľte svetlejšie a prirodzenejšie odtiene a používajte kvalitné produkty. Tie vydržia omnoho dlhšie bez toho, aby ste sa museli každý pár minút upravovať.rightend