startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Ako sa nalíčiť pred objektív fotoaparátu

line

make-up
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Nevestin mejkap by mal s minimálnymi úpravami vydržať aspoň desať hodín. Ako nevesta musíte byť v tej najlepšej forme nielen pre svojho ženícha a pozvaných hostí, ale aj pre svadobného fotografa, ktorý je autorom najtrvalejšej spomienky na Váš veľký deň – Vášho svadobného fotoalbumu. V dnešnom článku Vám preto poradíme ako vhodným mejkapom zvýrazniť Vašu prirodzenú krásu a zároveň vyzerať čo najlepšie aj na svadobných fotografiách.

ligotavy prachLigotavý prach

Ten jemný ligotavý prášok na Vašich lícach a očiach vyzerá neodolateľné pri osobnom stretnutí, ale pre objektív fotografa je hotovou pohromou, pretože ten zväčšuje a odráža svetlo nežiadúcim spôsobom. Preto je lepšie odložiť si ho skôr na plecia ako na tvár, použiť matnejšie odtiene bližšie prirodzenému odtieňu Vašej pokožky.

Lesk

Rozdiel medzi hydratovanou a mastnou pokožkou je v použitom základnom líčení. Vo všeobecnosti sa pre fotografovanie odporúčajú líčenia na vodnom základe a správne namiešané ružové líčka. Existuje druh neolejového mejkapu bez na svetlo citlivých prísad, takže sa Vaša tvár nebude na svadobných fotografiách lesknúť. To platí aj pre výber rúžu. Lesklý rúž sa pomerne rýchlo zotiera a tak je lepšie pred fotoaparát aplikovať matnejší rúž s prirodzeným odtieňom ružovej farby alebo bezfarebný balzam.

Farby

Váš svadobný album Vám zostane ako celoživotná svadobná spomienka a preto by ste si pre svadobné líčenie mali vyberať hlavne svieže, prirodzené farby. Univerzálne hnedé, oranžové, ružové a krémové odtiene pri správnom použití a prirodzenom zvýraznení očí ešte nikdy nesklamali.

ocne riasyOčné riasy

Očné tiene budúcej nevesty by rozhodne mali byť odolné voči vode. Pre dobrý efekt pre objektív môžete použiť aj niekoľko "falošných" očných rias na vonkajší okraj viečka.

Čiernobiele alebo farebné

Niektorí odborníci na mejkap tvrdia, že pre svadobné fotografovanie existujú dva spôsoby líčenia - jeden pre farebné a druhý pre čiernobiele fotografie. To však nemusí platiť za každých okolností a dobré nalíčená nevesta žiari rovnako vo farbe ako v odtieňoch šedej a čiernej.

Pre trvanlivý mejkap

Aby mejkap vo svadobný deň vydržal čo najdlhšie, mal by byť aplikovaný vo vrstvách. Začnite základným líčením očí a úst a líčenie zakončite rovnomernou vrstvou púdru. Pri líčení pred objektív je vhodné vyberať z kozmetiky s matným povrchom na vodnom základe.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 18.04.2007: micus110, re: Diskusia k článku
forum 11.04.2007: admin, Diskusia k článku "Ako sa nalíčiť pred objektív fotoaparátu"rightend