startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Láska - príležitosť na každý deň

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Láska je pre nás to najdôležitejšie a predsa si na ňu nachádzame tak málo času. Ak chceme, aby v našom živote rozkvitala, musíme sa pre ňu rozhodnúť. Nesmieme zabúdať, že láska nie je len podstatným menom ale i slovesom, konajúcim prostredníctvom skutkov.
KupelĽudia, ktorí sa rozhodli naplniť svoj život láskou, vedú zmysluplný život. Ozajstné rozhodnutie pre lásku si však vyžaduje aj ozajstné skutky z lásky. Láska tak dáva príležitosť učiť sa a dozrievať v človeka, vidiaceho potreby seba i ostatných.

Láska - príležitosť na každý deň

Láska sa začína v našom srdci. Je to rozhodnutie, aby sme naplnili svoj život láskou v tom najreálnejšom zmysle. Hlavné aspekty lásky - dávanie a prijímanie - treba vidieť ako dve strany jednej mince, vytvárajúcej jeden celok. Je rovnako dobrý pocit lásku prijímať ako pocit s láskou dávať. Ale zo všetkého najdôležitejšie je vedieť si lásku zachovať.

Ak chceme, aby bol náš život naplnený láskou, musíme začať od seba. Veď napokon lásku má každý z nás v sebe. A tá smeruje od nás von. Ak chceme, aby bol náš život naplnený láskou, nemôžeme čakať, že sa celý svet zmení, že sa ľudia prispôsobia našim želaniam. V skutočnosti je to presne naopak. Láska, o ktorú ide, sa začína v nás. Keď sa rozhodneme v mene lásky a svoj život naplníme láskou, všimneme si, že i ľudia v našom okolí sú láskavejší. A vtedy prijímame lásku, ktorú potrebujeme. Je to kolobeh lásky, ktorý začína od nás. Láska sa stáva zvykom.

Každý svojou troškou, každý svojim rozhodnutím ovplyvňuje dianie vo svete. Buď sme súčasťou problému, alebo súčasťou riešenia. Buď prinesieme svetu viac lásky, alebo jej budeme stáť v ceste. Každé rozhodnutie, ktoré v živote urobíme, stane sa významným krôčikom na ceste k láske. Ak je našou prioritou byť zdrojom lásky, život sa stane krásnou cestou, naplnenou láskou, ktorú si máme prečo vážiť. My sami máme príležitosť a zároveň je našou povinnosťou vytvoriť lásku, po ktorej v živote tak veľmi túžime.

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 29.12.2008: admin, Diskusia k článku "Láska - príležitosť na každý deň"rightend