startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Láska nie je to, čo cítime, ale to, čo konáme

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Manželská láska je najkomplexnejšie a najúplnejšie vyjadrenie ľudskej lásky. Jej potenciál tvorí podstatu manželského života. Prečo? Pretože pravá láska je srdce a duša manželstva.
par na prechadzkePravá láska si vyžaduje slobodné rozhodnutie, napodmienené prijatie, nesebeckú náklonnosť, čas a službu. Len ona nás napĺňa šťastím ako osoby, ako manželov i ako rodinu. Veľkosť lásky však závisí od schopnosti nájsť cestu a spôsob ako ju vyjadriť. Láska to nie je idea, ale cítiace slovo, slovo prechádzajúce do činu. Teda láska nie je to čo cítime, ale to, čo konáme. V manželstve ju môžeme prirovnať k ohňu. Aby mohol horieť, potrebujeme drevo udržať dostatočne blízko. Len tak si môžeme udržiavať teplo. Musí však byť i v dostatočnej vzdialenosti, aby malo vzduch na horenie.

Ako teda udržiavať a obnovovať oheň manželskej lásky?

Praktizovať denne znaky lásky - v maličkostiach, ktoré vychádzajú zo srdca. Sú nimi také maličkosti, pri ktorých si často ani neuvedomujeme, aké sú dôležité: napr. bozk, objatie, spoločné raňajky, láskavý telefonát z práce, prinesené kvety bez mimoriadnej príležitosti, úsmev, spoločný dialóg....

Vyjadriť uznanie a vďačnosť – hľadať spôsoby ako oceniť svojho partnera pri rôznych príležitostiach: pred deťmi, príbuznými, priateľmi. Negatívne pocity nevyjadrovať podceňovaním ale prijatím, možno slovkom „ďakujem“.

Zlepšiť vzájomnú komunikáciu – rozhovormi o veciach, ktoré nás zaujímajú a zároveň zbližujú, spoločnými činnosťami ako sú zábava, dovolenka, domáce slávnosti, plánovanie.

Miláčik, prečo si si vybral práve mňa?

Pri hľadaní a upevňovaní lásky vám možno pomôže otázka: „Miláčik, prečo si si vybral práve mňa?“ Najdite si čas na takýto okamih a odpovedzte si najvzájom. Možno bude zaujímavé počuť, čím ste pre svojho partnera výnimočný.

Veľa šťastia pri hľadaní jeden druhého.

autor: Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 12.02.2008: admin, Diskusia k článku "Láska nie je to, čo cítime, ale to, čo konáme"rightend