startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Kybernetický románik

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Dôverným vzťahom a priateľstvám sa dnes dobre darí aj na internete. Aj keď sa takto vypestovaný vzťah zdá spočiatku nevinný a zábavný, môže predstavovať hrozbu pre vzťah nadviazaný „mimo klávesnice“.
internet chatOnline komunikácia je pre ľudí skvelým vynálezom. Dáva možnosť rýchlo a ľahko nadväzovať priateľstvá, či nájsť podporu ľuďom s fyzickým handicapom, starším ľuďom a ich opatrovníkom alebo všetkým, ktorí žijú v odľahlých oblastiach.

Rovnako aj pre hanblivých ľudí s nízkym sebavedomím je internet príležitosťou, ako si posilniť sebadôveru a zlepšiť sociálne zručnosti v relatívne anonymnom a bezpečnom prostredí.

Onlinová komunikácia umožňuje pomerne rýchle nadviazanie dôverného vzťahu. Keď pri rozhovore nevidíte s kým sa rozpraváte, nemusíte sa báť odsúdenia, nevidíte „zdvihnuté obočie“ a neviete ani či je druhá strana nahnevaná, alebo sa práve červená.

Anonymita na sieti má však aj svoje tienisté stránky. Keď niekomu nevidíte do tváre, neviete, či práve neklame. Na sieti je ľahko vodiť „niekoho za nos“ a vydávať sa za niekoho iného. Na dôvažok zaľúbený človek je väčšinou veľmi naivný a ľahko uverí kvetnatým rečiam o večnej láske a ideálnom partnerovi.

Napriek všetkým nástrahám veľa známostí uskutočnených cez internet môže fungovať dlhodobo, či dokonca skončiť svadbou, možno aj vďaka tomu, že sa partneri pred rozhodujúcim krokom dôkladnejšie spoznajú.

Pre tých, ktorí sa vo svojom reálnom vzťahu cítia opustení alebo izolovaní, je internetový chat či zoznamka vítanou príležitosťou ako nájsť „bútľavú vŕbu“. Nech už je dôvod problémov vo vzťahu akýkoľvek, online zoznamka sa môže ľahko stať vítaným rozptýlením a únikom pred problémami a napätím existujúcom vo vzťahu. Čas stravený online však mnohokrát dokáže jedného z partnerov naopak dohnať k žiarlivosti a zväčšovať tak pocit odcudzenia medzi partnermi.

Existuje pomerne veľká skupina ľudí, ktorá na internete vyhľadáva vyslovene sexuálne orientované vzťahy, ktoré síce začínajú kamarátsky, no ľahko prerastú do sexuálnych zážitkov.

Ak patríte k ľuďom, ktorí si radi zaflirtujú online, mali by ste si uvedomiť, že aj keď je to v konečnom dôsledku dobrý spôsob rozptýlenia, v žiadnom prípade to nerieši vaše partnerské problémy. Možno len na krátky čas oddiali vykonanie dôležitých rozhodnutí.
Ak svojho partnera upodozrievate z „internetovej aféry“, je dobré vysporiadať sa s týmto problémom čo najskôr. Umenie rozhovoru je v tomto prípade dôležitou zručnosťou.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 27.08.2007: admin, Diskusia k článku "Kybernetický románik"rightend