startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Krátke alebo dlhé spoločenské šaty na svadbu?

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Dostali ste pozvanie na svadbu a svadobnú oslavu, no máte veľkú dilemu pri výbere spoločenských šiat? Skúste sa inšpirovať v nasledujúcom článku, kde si zhrnieme pre a proti dlhých a krátkych spoločenských šiat.
ladymania-01

Krátke spoločenské šaty

Výber takýchto šiat odporúčame hlavne ženám, ktoré majú pekné nohy a nehanbia sa za svoje prípadné nedostatky. Krátke šaty si zvoľte hlavne na svadbu v letných mesiacoch, kedy vysoké teploty môžu spôsobiť, že by ste sa v dlhých šatách cítili nepohodlne. Dĺžka takýchto šiat by mala byť mierne nad kolená, nemali by pôsobiť príliš vyzývavo, ale skôr spoločensky decentne, preto zabudnite na krátke obtiahnuté minišaty.

Strih krátkych šiat záleží na tom, či máte radi korzetové zapínanie alebo ste skôr typ, ktorý obľubuje voľnejšie strihy. Korzetové šaty dokážu vaše telo dokonale obopnúť a zakryť mierne nedostatky postavy. Na druhej strane sa v nich môžete cítiť nepohodlne. Ak do korzetových šiat nemáte prsia, môžete si pozrieť ponuky push-up podprseniek alebo nalepovacích silikónových podprseniek, ktoré dokážu opticky zväčšiť objem až o 1-2 čísla. V prípade, že si vyberiete voľnejšie šaty s rukávom alebo na ramienka, dbajte na to, aby Váš výstrih nebol veľmi hlboký.

Dlhé šaty

ladymania-02Dlhé šaty sú v letných mesiacoch nepraktické a menej pohodlné ako krátke šaty, preto by ste si ich mali zvoliť skôr v zimných mesiacoch. Mali by byť jednoduché, bez zbytočných ozdôb a nikdy by nemali pôsobiť honosnejšie ako nevestine šaty, aby stredobodom pozornosti vždy bola len nevesta. Ak sa rozhodnete pre dlhé spoločenské šaty, zabudnite na viacvrstvové šaty so spodničkami. Určite by ste sa necítili pohodlne a šaty by Vám prekážali aj pri tancovaní a zábave.

Akú farbu šiat si zvoliť?

Farba šiat nikdy nie je predpísaná, no platí nepísané pravidlo, že by ste sa mali vyhnúť bielym šatám. Posledné módne trendy udávajú tyrkysovú, fialovú alebo fuchsia farbu.

Nech si vyberiete akékoľvek śaty, prajeme Vám príjemnú zábavu.rightend