startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Kráľovský pár slávnostne spečatil svoj zväzok

line

news
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pod baldachýnom z tasených čepelí, sprevádzaní hlasom zvonov, nedávno vykročili portálom katedrály Notre Dame na spoločnú cestu životom princ Guillaume z Luxembourgu (30) a belgická vojvodkyňa Stephanie de Lannoy(28).
Slávnostnou svätou omšou sa uzavreli dvojdňové svadobné oslavy. Šľachtická nevesta kráčala v čipkovaných svadobných šatách od Elie Saab s 5 metrovou vlečkou. Svadobnému obradu vo francúzštine, nemčine a luxemburštine predchádzala minúta ticha na počesť zosnulej nevestinej matky, Vojvodkyne Alix de Lannoy.

Svadobnej recepcie sa zúčastnilo 800 hostí, nechýbali holandská kráľovná Beatrix, princezná Victoria a princ Daniel zo Švédska, japonský princ Naruhito, ani najmladší syn kráľovnej Alžbety II., princ Edward s manželkou Sophie.

Šéfkuchárka a jediná žena medzi držiteľmi prestížnej kulinárskej medaily Bocuse d’Or pripravila kráľovským hosťom bufetové menu z bravčového mäsa marinovaného v rizlingu, teľacieho paté, homárov v gelee consomme a morského vlka v slanej kôrke s tymiánovou plnkou. Dezertom dominovali bábovky Madeleine, pečivo choux a la creme a creme brulee.
rightend