startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Krabice, krabice, hýbte sa!

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Známe slovenské príslovie hovorí: „Lepšie raz vyhorieť, ako sa sťahovať“. Tým nechceme povedať, že by snúbenci, či novomanželia mali predtým ako sa rozhodnú bývať pod spoločnou strechou rozložiť vatru zo všetkých svojich prebytočných vecí, len vám chceme poradiť ako ich uložiť tak, aby vám zostalo čo najviac voľného priestoru.
Stahovanie_02Začnite triediť! Spoločne si vytvorte tri kôpky z „pokladu slobody“. Na prvej kôpke zostane všetko, čo naozaj potrebujete, na druhej všetko bez čoho sa dokážete zaobísť a na poslednej všetko, na čom sa ešte chcete dohodnúť (povedzme, že máte z niečoho viac, kusov v tom prípade si nechajte len tie zachovalejšie exempláre).

Keď ste sa úspešne zbavili prebytkov, zotrieďte zvyšný inventár podľa účelu: náradie, fotografie, elektronika, domáce spotrebiče, kuchynský riad, záhradnícke potreby, náradie domácich majstrov atď. Tento krok vám pomôže urobiť si predstavu o tom, koľko miesta budete na uloženie potrebovať.

V každom dome či byte nájdeme priestor, ktorý priťahuje „starožitnosti“. Obyčajne to býva niekde blízko často používaného vchodu. Jediný spôsob ako sa tohto zhromaždiska zbaviť, je vopred mu vyhradiť dobre prístupné miesto. Takým miestom môže byť prútený kôš, polička alebo prístenok.

Hneď od prvého dňa si „zadeľte rajóny“. Rozhodnite sa kto dostane pod dozor poriadok v jednotlivých izbách domu či bytu. Ak ste poriadkumilovná gazdiná, naučte svojho „milovaného“ venovať každý deň 15 minút priebežnej údržbe zverených miestností.

Svoje povinnosti neodkladajte. Váhavý prístup k udržiavaniu poriadku pod spoločnou strechou, prinesie vášmu vzťahu len neželané napätie. Smetný kôš treba vyniesť už pri prvom náznaku preplnenia, rovnako ako utrieť prach v obývačke ešte skôr, ako sa objavia prvé chumáčiky prachu. Ak usteliete posteľ hneď ráno, bude sa vám večer lepšie líhať.

Pohľad na upratanú kuchynskú linku po každom hlavnom jedle je nevyslovenou túžbou každej domácej gazdinky. Otcovia, bratia, mladoženáči, vezmite si to k srdcu, veď z vás neubudne. Získate tak priestor nielen v kuchyni, ale aj v srdciach žien okolo vás.

relaxAk je namáhavej práce v domácnosti viac, určte si poradie a každý deň si zo zoznamu odškrtnite to, čo vám z povinnosti ubudlo. Za týždeň môžete stihnúť viac, ako by ste si mysleli.

Na záver ešte niekoľko tipov od odborníkov na upratovanie:

Ak niečo odniekiaľ vezmete, odneste to hneď po použití na miesto. Je to najlepší spôsob k tomu, aby všetko malo svoje miesto. Ušetríte si tak notoricky známe „nevidela si“? Ak túto otázku položíte viac ako raz denne, riskujete príkru odpoveď, po ktorej obyčajne nasleduje hádka.

Osvojte si základné pravidlo každého dobrého trampa: „Keď opúšťaš táborisko, zanechaj ho v rovnakom alebo lepšom stave ako si ho našiel“. Buďte efektívny. Jednotlivé kroky pri upratovaní by nemali byť dlhšie ako 30 sekúnd.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 07.08.2012: admin, Diskusia k článku "Krabice, krabice, hýbte sa!"rightend