startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Kokteilová recepcia

line

svadobný stôl
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Keď je rozpočet prikrátky na to, aby si mladomanželia mohli dovoliť veľkolepú svadobnú hostinu, či svadbu formou bufetu, svadobní profesionáli odporúčajú ako alternatívu kokteilovú recepciu.

Je ako stvorená pre mladomanželov, ktorí chcú mať elegantnú svadbu a pritom neminúť vrecia peňazí.

KoktailKokteilová svadobná recepcia je formálnou záležitosťou, preto sa vyžaduje spoločenské oblečenie. Dámy nemusia prísť v honosných večerných róbach, kokteilové šaty sú ako stvorené na túto príležitosť. Pánom sa odporúča tmavší oblek.

Takýto kokteilový večierok je skvelou príležitosťou zoznámiť sa s novými ľuďmi, pretože väčšinu času hostia stoja alebo sa voľne pohybujú. Avšak malé stoly so stoličkami, či niekoľko kresiel sú vhodné, starší hostia ich určite ocenia, keď si budú chcieť oddýchnuť. Ak máte možnosť a priestor, tanečný parket zvýši atraktivitu večierku. Hostia sa oveľa viac zabavia a uvoľnia. A ja sama si ani neviem predstaviť svadbu bez tancovania.

Konať sa môže v galérii, vo výtvarnom ateliéri, v zábavnom štúdiu, na terase pod nočnou oblohou, či v záhrade s krásnym výhľadom a niekoľkými altánkami.

Zvyčajne sa začína medzi 19-tou a pol deviatou večer, aby sa pozvaní stihli doma navečerať. Pri snahe udržať rozpočet čo najnižší, podáva sa len šampanské, víno, či pivo, prípadne niekoľko miešaných nápojov, či punč. Je pod úroveň, aby bola v bare pokladňa a hostia si za nápoje platili.

Čašníci môžu ponúkať na podnosoch teplé i studené predjedlá, zákusky, šaláty, či chlebíčky a iné jednohubky (pôsobí to lepším dojmom). Alebo sú pripravené švédske stoly s občerstvením.

Svadobná torta sa krája hneď po svadobnej ceremónii a príchode všetkých pozvaných. Takto si môžu hostia vychutnať svoj kúsok torty súčasne so šampanským, či iným podávaným nápojom.

Autor: Katarína Nemjová

Ďalšie typy svadobnej hostiny:

"Typická" svadobná hostina
Buffetový svadobný stôl


line
line

Diskusia


forum 09.11.2005: admin, Diskusia k článku "Kokteilová recepcia"rightend