startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Koho kto čaká, ten ho neminie

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Moji milí, v prvom rade by som vám chcela poďakovať za všetky diskusné príspevky v našom diskusnom fóre. Sme radi, že i v novom roku tak krásne diskutujete. I to je jedna z možností, ako si navzájom povymieňať skúsenosti.
nevesta a zenichDnes by som chcela trošku reagovať na príspevky z posledných pár dní, keď bola na pretrase otázka, či je priskoro svadba v dvadsiatichdvoch rokoch, resp. počas štúdia na vysokej škole.

Z praxe môžem povedať, že osobne poznám „prípady“, keď sa mladí brali počas štúdia. Išlo však o študentov študujúcich na jednej fakulte, poprípade v jednom meste, takže nebol problém dostať ubytovanie „na intráku“. A tak bola starosť s bývaním načas vyriešená.

Neviem, či by však malo význam brať sa v prípade, ak mladých ľudí delí od seba niekoľko sto kilometrov a pred nimi je ešte nejaký ten rok štúdia. Za ten čas sa toho môže skutočne veľa pomeniť.

Predsa len, manželstvo je určité puto...

Viem, že nie je ľahké vyjadrovať sa k tejto otázke. Ktokoľvek môže namietať, že láska všetko prekoná. Áno, je to tak, ale na začiatku sa podstatne všetko ľahšie prekonáva. Život prináša situácie, keď je láska neraz skúšaná. Musí prejsť „skúškou ohňom“ a vtedy sa ukáže jej „pevnosť“.

Ako vedieť, kedy je ten správny čas?

Na túto otázku si v prevažnej miere musíte odpovedať sami. Verím, že dámy, ktoré túto otázku položili, ocenia názory všetkých diskutujúcich, posunie ich to dopredu a vnesie nový pohľad na vec.

Milé dámy, to, či je ten správny čas, musíte vedieť sami. Inštinktívne načúvajte i vnútornému hlasu :O)) a odpovedzte si na otázky, ktoré boli nastolené v jednotlivých odpovediach vrámci diskusných príspevkoch - otázky bývania, spoločných financií, usporiadania rodiny... Sú veci, ktoré je potrebné riešiť vopred. V žiadnom prípade to nejde bez spoločného dialógu. Bolo by na škodu, ak prvé mesiace po svadbe zavládnu spory, ktoré sa dali riešiť vopred.

A čo dodať k “skúške“ spolužitia?

S človekom je to ako s mapou. Ak si ju chceš vziať, musíš z nej vedieť čítať :o)). No kým sa to naučíš, nejaký čas to potrvá. Spolužitie na skúšku je jedným zo spôsobov, ako sa navzájom spoznávať každodennou realitou. Či sa však pre tento krok rozhodnete, je len na vás. Nech sa rozhodnete akokoľvek, nezabúdajte, že sa „občas“ oplatí vypočuť si názory priateľov a známych, najmä ak vás nejakú tú dobu poznajú. Prehodnoťte ich názory, určite vám neradia zle.

Milé dámy (a tiež páni !), priestor v diskusnom fóre je tu pre vás. Diskutujte, zapájajte sa, raďte... Viac ľudí, viac názorov, čo v žiadnom prípade nie je na škodu :o))

Ja vám zo srdca želám veľa správnych rozhodnutí. A nebojte sa. Ani seba, ani okolia. No ak budete cítiť akékoľvek pochybnosti, neprenáhlite sa. Viete ako sa hovorí: “ Koho čo čaká, to ho neminie.“ A my hovoríme: “Koho kto čaká, ten ho neminie :o)).“

Veľa zdaru.

Bibiána Želiskováline
line

Diskusia


forum 04.02.2008: admin, Diskusia k článku "Koho kto čaká, ten ho neminie"rightend