startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Klady a zápory svadobného obradu na pláži

line

o svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Aj keď je svadobný obrad na pláži bez pochýb atraktívna voľba, ako všetko aj tento obrad má svoje klady a zápory. Ak niečo zanedbáte, môžete si tým pripraviť nepríjemné chvíle. V žiadnom prípade to však neznamená, že by ste sa svojich svadobných plánov mali vzdať. Stačí si prečítať nasledujúci článok.

exoticka svadba_03Klady svadobného obradu na pláži

 • Svadba na pláži môže vyjsť lacnejšie ako tradičná svadba, no môže to byť aj naopak. Cena je pre mnohých z nás rozhodujúcim faktorom. Ak si to môžete dovoliť, je to v poriadku ale novú životnú etapu by ste rozhodne nemali začínať s neprimeranou pôžičkou.
 • Svadba na pláži môže byť neformálnou akciou, pri ktorej sa všetci budú cítiť uvoľnene. Neformálne oblečenie má tiež svoje výhody, nie každý si môže dovoliť drahý oblek.
 • Svadobný obrad aj hostina sa môžu konať na jednom mieste. Na pláži si aj malé deti ľahko nájdu zábavu.
 • Svadobný obrad na pláži dáva každému príležitosť aktívne sa zapojiť. Hostia nie sú obmedzení len na nečinné sedenie pri stole.
 • Neexistuje žiadny "správny" ani "zlý" plán pre svadobný obrad na pláži. Môže byť veľký, malý, romantický, alebo bláznivý! Môžete sa spoľahnúť na dodávateľov, alebo sa o všetko potrebné postarať vo vlastnej réžii. Rozhodnutie je len vo vašich rukách.

Zápory svadobného obradu na pláži

 • Najdôležitejšou vecou, na ktorú nesmiete pri plánovaní svadby pod "holým nebom" akéhokolvek druhu zabudnúť, je matka príroda. Na jej nálade závisí, či sa na vašu oslavu bude slnko usmievať, alebo mračiť. Pri príprave svadby na pláži si preto nezabudnite zaistit "plán B" pre prípad, že vás počasie zradí.
 • Na pláži zvykne dosť fúkať vietor a to treba zohľadniť pri výbere miesta na svadobný obrad.
 • exoticke svadby_04Overte si, či svadobný obrad na vami vybranej pláži nevyžaduje písomné povolenie od miestnych úradov, čo by malo byť potrebné len v prípade, že plánujete pozvať väčší počet ľudí a vyhradiť si pláž len pre seba. V každom prípade stojí za to opýtať sa.
 • Dodržiavajte pravidlá správania sa na pláži. Je dovolené zapaľovať sviečky? Nebude niekomu prekážať hlasná hudba v čase nočného pokoja? Dokedy môžete na pláži zostať? Je niekde na blízku možnosť rozložiť oheň v prípade, že si budete chcieť urobiť opekačku?
 • Keď už sme pri jedle, nezabudnite, že na pláži zvyknú byť vtáky a hmyz. Možnosť "niečo zobnúť" si určite nenechajú újsť. Preto treba udržať potraviny prikryté.
 • Nezabúdajte ani na čas prílivu a odlivu. Určite nechcete byť zaskočený nevítaným kúpeľom.
 • Cez deň na pláži vládne slnko a večer komáre. Nezabúdajte ani na pohodlie svojich hostí a majte po ruke krém na opaľovanie a repelent pre tých, ktorí si nepriniesli vlastný.
 • Stoličky sa môžu prepadávať do piesku, preto je dobré zvážiť použitie drevenej podlahy a slnečníkov pre starších ľudí, alebo ľudí s handicapom. Bezpečnosť a pohodlie by malo byť heslom dňa.

Svadby na pláži sú atraktívne a pôsobivé ale hlavné slovo má vždy počasie. Starostlivým plánovaním však môžete predísť väčšine nepríjemností.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 13.06.2006: admin, Diskusia k článku "Klady a zápory svadobného obradu na pláži"rightend