startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Keď ženích dostane strach

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Vybrali si vás za ženíchovho svedka. Stanete sa „pravou rukou“ budúceho mladomanžela a vôbec netušíte, čo táto úloha obnáša. Organizovanie rozlúčky so slobodou, úschova svadobných obrúčok... Žiadny strach, postupne všetko pochopíte a vôbec neurobíte zle, keď sa spoľahnete na svoj vrodený mužský inštinkt. Ten budete potrebovať i v prípade, že sa ženích rozhodne „vziať nohy na plecia“.
Zenich a svedok_01Keď sa budúci ženích začne „vykrúcať“, svedok je tým správnym človekom, ktorý mu pomôže preklenúť a rozptýliť pochybnosti:
  • Pripomeňte ženíchovi, že i jeho vyvolená sa v tejto chvíli cíti rovnako. Buďte pripravený zachytiť ho, ak by sa mu náhodou na ceste na radnicu či k oltáru zatočila hlava. Keď sa neskôr preberie a nedopadne na tvrdú zem, bude Vám za to vďačný.

  • Polichoďte mu. Vo chvíli, keď je ženích pripravený so všetkým „buchnúť o zem“, pripomeňte svojmu zverencovi, čím sa jeho nastávajúca odlišuje od „šedých zástupov“ priemerných žien. Upokojte ho a nezabudnite pripomenúť, že obavy pred takýmto dôležitým rozhodnutím ako je sobáš sú celkom prirodzené.

  • Urobte mu malú prehliadku jeho predošlých lások. Pripomeňte mu, prečo a ako skončili jeho bývalé a tým dostanete na svetlo všetky pozitíva jeho nastávajúcej.

  • Pripomeňte ženíchovi všetky výhody manželského stavu. Už si nemusí hľadať spoločnosť na sobotňajšiu noc, ráno sa nebude zobúdzať sám a po svojom boku vždy nájde niekoho, kto mu pomôže byť lepším človekom. Keď sa to vezme zo správneho konca, manželské puto je neoceniteľnou devízou.

  • Ukážte ženíchovi fotografiu vlastnej manželky a detí. Táto možnosť síce nepatrí medzi najjednoduchšie, ale na sentimentálne povahy zaberá.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 18.12.2007: admin, Diskusia k článku "Keď ženích dostane strach"rightend