startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Keď sme sa stretli prvýkrát

line

po svadbe
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Často práve vlastnosti, ktoré nás na našom partnerovi priťahovali sú tie, ktoré nás po čase vedia najviac rozčúliť. Nasledujúci krátky dotazník by vám mal pomôcť zistiť, čo sa vo vašom vzťahu zmenilo od chvíle, keď ste sa prvýkrát stretli.
Zosit a peroNasledujúce cvičenie by vám malo pomôcť zistiť "kam odišla prvá láska“. Budete potrebovať dva hárky papiera, pero a približne 30 minút pozornosti. Test by ste mali robiť každý sám za seba a o výsledkoch sa môžete s partnerom porozprávať po dokončení testu. Aj v prípade, že Váš partner na podobný test nemá chuť, je dobré si ho urobiť len pre seba.

Ak si potrebujete osviežiť pamäť, skúste si otvoriť svadobný album, alebo si prezrieť fotografie z rodinných výletov. Potom vezmite hárok papiera a rozdeľte ho na tri stĺpce.

Do prvého napíše všetky charakterové vlastnosti a správanie, ktoré vás prvýkrát na vašom súčasnom partnerovi upútali. Napríklad:
  • bol dobrácky,
  • vedel sa zabávať,
  • bol citlivý,
  • dbal na svoj zovňajšok.

Do druhého stĺpca napíšte všetky pocity, ktoré vo Vás tieto partnerove charakteristiky vyvolávali. Povedzme, že vám niekto s dobráckou povahou vyhovuje lebo Vás vo vzťahu nijak neobmedzuje a zároveň ste pyšná na niekoho, kto vie za každých okolností dbať na svoj zovňajšok.

Do tretieho stĺpca si napíšte všetky pocity, ktoré vo Vás sprvu obdivované partnerove vlastnosti vyvolávajú dnes. Povedzme, že Vás partnerova dobráckosť rozčuľuje, lebo je v podstate veľmi nerozhodný a zbytočne márnivý.

Po skončení testu zistíte, že všetky klady majú aj svoje zápory. Je len na Vás či sa rozhodnete prijať svojho partnera takého aký je.

autor: M. P.line
line

Diskusia


forum 03.11.2006: admin, Diskusia k článku "Keď sme sa stretli prvýkrát"rightend