startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Keď jeho nemajú radi

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Máte pocit, že ste našli toho pravého, ale vaši rodičia si to nemyslia? Dôvodov prečo sa tak stalo, môže byť viacero. Možno sa im nepáči jeho šatník, nedokážu si porozumieť s jeho rodinou, alebo sa im nepáči jeho zamestnanie. Možno sa stále nevedia zbaviť predstavy, že ten mladý učiteľ telocviku zo strednej bol pre vás tým pravým.
banner
bozk_tsp105814558Nech už je rodičovský dôvod k rozčarovaniu z vášho nastávajúceho akýkoľvek budú sa musieť s budúcim zaťam zmieriť.

Nájdu sa aj takí rodičia, ktorí bojujú proti životnému partnerovi dieťaťa veľmi dlho. Niektorí vojnovú sekeru nezakopú nikdy a za ich pocitom neznášanlivosti sa skrývajú obavy z toho, že manželstvom sa im dieťa odcudzí. Častým dôvodom rodičovskéj nevôle môže byť i vlastné nevydarené manželstvo a úporná snaha ubrániť svoje dieťa pred rovnakým osudom. Pocity horkosti sa nevyhýbajú ani ostatným členom rodiny. Uveďme niekoľko ilustračných príkladov:

Sestra otrčí gamby a začne smokliť kedykoľvek hovorím o svadobných prípravách

Verte alebo nie, príčinou takéhoto správania sa vašej sestry môže byť smútok. Vyjadriť svoje skutočné pocity je často ťažké a tak ich ľudia schovávajú za žiarlivosť, ublíženie alebo hnev. Skúsme sa vcítiť do role svojho súrodenca. Nie je nič neobvyklé, ak naši najbližší po oznámení zásnub cítia, že ich váš nastavajúci odsunul na „druhú koľaj“, obzvlášť ak je súrodenec sám a k tomu slobodný. Najlepšie bude, ak sa so svojou sestrou pozhovárate a spoločne nájdete najlepší spôsob ako jej pomôcť. Už to, že si ju vypočujete, je prejavom pomoci. Ak bude súhlasiť, môžete jej zveriť niektorú z mnohých úloh svadobných príprav, alebo si ju vybrať za hlavnú družičku.

Rozčuľuje ma, že sa moji rodičia s mojím snúbencom nerozprávajú

Ak mali vaši rodičia na srdci vždy len vaše dobro a o človeku, s ktorým chcete otvoriť novú etapu svojho života majú pochybnosti, je dobré nebrať ich na ľahkú váhu. Skúste sa v ústraní s rodičmi porozprávať o vlastnostiach, ktoré im na vašom nastávajúcom najviac prekážajú. Zdá sa im, že s vami váš partner príliš manipuluje? Je nezrelý, násilnícky, nezodpovedný alebo neúctivý? Rodičovské inštinkty netreba podcenovať, často nám do budúcnosti ušetria veľa trápenia a bolesti.

Dôvod rodičovského znepokojenia môže byť aj prozaickejší. Rodičia si na mieste vášho partnera predstavovali niekoho iného a potrebujú čas, aby akceptovali váš skutočný výber. Rovnako aj vy musíte byť pripravení prijať skutočnosť, že si vaši rodičia vášho partnera nikdy neobľúbia tak, ako by ste si to predstavovali.

V každom prípade nezabúdajte, že sa idete vydávať vy a nie vaša mama, alebo sestra. Výber, ktorý patrí vám, bude tvoriť vašu polovičku na celý život.

spracoval: M. P.line
line

Diskusia


forum 11.06.2008: admin, Diskusia k článku "Keď jeho nemajú radi"rightend