startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Keď hostia zakopnú - 2. časť

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Zoznam svadobných hostí zostavuje nevesta so ženíchom, ale keď už hostia prídu na určené miesto, môžete len dúfať, že im spoločenská etiketa nie je cudzia. Pre každý prípad dnes uvedieme ako sa vysporiadať s ich najbežnejšími spoločenskými prešľapmi.

Rozliate vinoHosť na Vás niečo vyleje

Povedzme, že Vás niekto bude chcieť objať a pri tom Vás obleje šaty červeným vínom. Vašou prvou reakciou bude pravdepodobne panika, veď tie šaty neboli lacné a ak ste si ich aj nekúpili, alebo nedali ušiť, určite ich chcete do požičovne či svadobného salónu vrátiť v čo najlepšom stave. Zachovajte si chladnú hlavu, na dotyčného vinníka sa usmejte a povedzte čosi ako „veď sa to vyčistí “ a nenápadne sa odoberte na toaletu, kde sa pokúsite o malý zázrak so sódou a teplou vodou.

Zabudnete meno svojho hosťa

Hostia nie sú jediní, komu sa môže stať spoločenský prešľap. Ľahko sa stane, že aj hostiteľovi vypadne meno pozvaného hosťa, hlavne ak je zoznam pozvaných hostí dlhší. Trápnemu vyústeniu tejto situácie sa môžete vyhnúť tým, že sa niekoho, kto je práve po ruke diskrétne opýtate na meno prítomnej osoby. Ak už je neskoro a nedá sa inak, musíte vyjsť s pravdou von a priznať dočasný výpadok pamäti. Koniec koncov, niet sa čomu čudovať, absolvovali ste náročné svadobné prípravy a svadobná oslava je len "čerešničkou na torte".

Keď sa prípitok pretiahne

Prípitky sú skvelá vec, len nesmú byť zbytočne dlhé, nezáživné a už vôbec nie neúctivé voči novomanželom. Dobrý prípitok by nemal byť dlhší ako 3 minúty. Ak sa chcete trápnym príhovorom vopred vyhnúť, vyberte človeka, ktorý prednesie prípitok za všetkých prítomných, alebo elegantným spôsobom ukončí niekoho, kto pri svojom prípitku prekročí akademických 5 minút.

Keďže všetky uvedené situácie sú väčšinou neúmyselné, zachovajte si pri ich riešení zdravý zmysel pre humor a veľkorysosť. Ľudia sú omylné bytosti, dokonca aj tí, ktorých máme radi.

autor: M. P.

Keď hostia zakopnú - I. časť


line
line

Diskusia


forum 28.02.2007: admin, Diskusia k článku "Keď hostia zakopnú - 2. časť"rightend