startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner
mesto


inštitúcia
Keď hostia zakopnú - I. časť

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Bez ohľadu na čas a úsilie, ktoré ste vynaložili nato, aby Vaša svadba bola dokonalá, bez ohľadu na starostlivé plánovanie všetkých detailov, vždy existuje skupina ľudí, ktorá je viac menej odolná voči Vaším snahám. Tou skupinou sú svadobní hostia.

Svadba v kostoleHosť mešká

Aj keď formálne nemáte povinnosť meniť načasovanie svadobného obradu, 15 minút je ešte prípustná doba meškania. Ak máte medzi svadobčanmi svadobného koordinátora, postavte ho ku vchodu do obradnej sály či kostola, aby zabránil oneskorencom v narušení svadobného obradu. Úlohou koordinátora bude týchto hostí diskrétne usadiť vzadu počas "prechodných" častí obradu (keď prítomní vstávajú, alebo hrá hudba).

Narušenie svadobného obradu

Slávnostná výmena manželského sľubu je chvíľou, ktorú dokážu skaziť hlavne najmladší z prítomných a niekedy aj žiarliví ex-partneri. Keď o nich viete, že im emócie často prerastajú cez hlavu, radšej ich nepozývajte. O deti do 2 rokov by sa mali postarať v prvom rade rodičia a diskrétne s nimi odísť von v prípade, že ich nedokážu rýchlo utíšiť.

Nepozvaný hosť

Povedzme, že ste pripravili večerné svadobné posedenie pre 75 hostí a jeden z Vaších pozvaných slobodných priateľov si na ňu privedie nečakanú známosť. Najlepšie urobíte, ak zájdete do kuchyne a požiadate o jednu porciu navyše. Okamžitá prednáška zo základných spoločenských pravidiel dotyčnému mládencovi určite nie je na mieste.

Hosť je "spoločensky" unavený

Svadba je v najlepšom a alkohol tečie prúdom. Niektorí prítomní hostia sa v tomto štedrom prameni osviežia viac ako je zdravé a Vy musíte urobiť niečo pre ich osobnú bezpečnosť a bezpečnosť ostatných hostí. Tejto úlohy sa obyčajne zhostí niekto zo svadobčanov a spoločensky unavenú osobu nenápadne a diskrétne odvedie na miesto, kde si môže odpočinúť. K dobrému bontónu tiež patrí, že postihnutému jeho zlyhanie nebudete pripomínať.

autor: M. P.

Keď hostia zakopnú - 2. časť


line
line

Diskusia


forum 27.02.2007: admin, Diskusia k článku "Keď hostia zakopnú - I. časť"rightend